Akraba olduklarını biliyor muydunuz?

Sanat dünyasından beğendiğiniz pek çok isim gerçekte birbirlerine akrabalık bağlarıyla bağlı. Kimi kuzendir kimi yeğen, kimi baba-oğul kimi de damat-kayınvalide. Ünlüler dünyasında bulunan akraba isimleri sizin için derledik. Bazılarına çok şaşıracaksınız...

Akraba olduklarını biliyor muydunuz?
sener-ali-sen-baba-ogul

Ali – Şener Şen

Figüranlıktan starlığa yükselen Şener Şen'in hayatı da tıpkı bir Yeşilçam filmi gibi. Sinemanın emektar oyuncularından merhum Ali Şen'in üç çocuğundan en büyüğü olan Şener Şen, 1966 yılında İzmit, Muş ve Malazgirt'te köy öğretmenliği bile yaptı.

gaffar-okkan

Gaffar Okkan – Gonca Vuslateri

gonca-vuslateri

Sevilen oyuncu Gonca Vuslateri, 2001 yılında Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü görevindeyken uğradığı suikastte hayatını kaybeden Gaffar Okkan'ın kuzeni.

halit-ergenc

Sait – Halit Ergenç

sait_ergenc

Şehir Tiyatroları'nın emekli sanatçısı, besteci, söz yazarı ve müzik yapımcısı olan ve 2008 yılında kaybettiğimiz Sait Ergenç, oyuncu Halit Ergenç'in babası. Sait Ergenç, ayrıca İbrahim Tatlıses'in seslendirdiği ‘Ben İnsan Değil miyim?' adlı şarkının da bestecisi.

erdal-besikcioglu-ve-ilhan-cavcav

İlhan Cavcav – Erdal Beşikçioğlu

Ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu, 2017 yılının ocak ayında kaybettiğimiz Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav'ın yeğeni. Ayrıca Beşikçioğlu, dayısının uzun yıllar başkanlığını yaptığı Gençlerbirliği'nin koyu bir taraftarı.

memet-ali-sadettin-erbil-1

Sadettin – Mehmet Ali Erbil

1997'de kaybettiğimiz tiyatro, sinema ve seslendirme sanatçısı Sadettin Erbil, oyuncu ve şovmen Mehmet Ali Erbil'in babası.

fadik-sevin-sonmez-atasoy

Sönmez Atasoy – Fadik Sevin Atasoy

Genç oyuncu Fadik Sevin Atasoy, 2011'de kaybettiğimiz usta oyuncu ve ‘Kurtlar Vadisi'nin Halil İbrahim'i Sönmez Atasoy'un kızıdır.

fedonbasin

Fedon – Nubar Terziyan

nubar-terzziyan

Sinemanın unutulmaz karakter oyuncularından olan Nubar Terziyan, taverna müziğinin başarılı ismi Fedon'un dayısı.

ezel-akay_

Ezel Akay – Selen Seyven

selen-seyven

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde eğitim gören Selen Seyven'i meşhur eden rol, 20 yaşında rol aldığı ‘Genco' dizisi oldu. Sinemadaki ilk başrolünü ise 2006'da ‘Janjan' filmiyle oynayan Selen Seyven, ünlü yönetmen Ezel Akay'ın yeğeni.

necdet-erdal-gurdal-tosun

Necdet – Erdal – Gürdal Tosun

10 Mayıs 1975'te kaybettiğimiz, Türk Sineması'nın efsane karakteri Necdet Tosun'un iki oğlu Erdal ve Gürdal Tosun da babaları gibi oyuncu oldular. Ancak ne yazık ki ‘Bir Demet Tiyatro'nun Tombalak'ı Gürdal Tosun'u 2000 yılında, yine aynı projede Eyvah Necdet rolünde izlediğimiz Erdal Tosun'u da 2016'da kaybettik.

ozdemiroglu

Atilla – Yaprak Özdemiroğlu

Balerin ve oyuncu Yaprak Özdemiroğlu, 80'li yıllarda pek çok filmde oynadı. Güzel oyuncu,  geçen yıl kaybettiğimiz ünlü müzisyen Atilla Özdemiroğlu'nun kızı.

mustafa-altioklarrr

Mustafa Altıoklar – Sarp Levendoğlu

sarp-levendoglu

Oyunculuk sektörüne tiyatro sahnesine çıkarak başlayan Sarp Levendoğlu, ünlü yönetmen Mustafa Altıoklar'ın yeğeni.

glsn

Gülşen Bubikoğlu – Cüneyt Özdemir

zeynep-ve-cuneyt-ozdemir

Gazeteci, sunucu ve yazar Cüneyt Özdemir, bir dönemin ünlü sinema yıldızı Gülşen Bubikoğlu'nun damadı. Cüneyt Özdemir, Türker İnanoğlu ve Gülşen Bubikoğlu'nun kızı Zeynep İnanoğlu ile altı yıldan beri evlidir.

nevra-metin-serezli

Nevra – Metin Serezli – Murat Serezli

Sinema ve tiyatro oyunculuğuyla sektörde iz bırakan Nevra Serezli, 2013'te kaybettiğimiz meslektaşı Metin Serezli ile evliydi. Çiftin oğulları Murat Serezli, mimarlık eğitimi alsa da anne-babası gibi oyuncu oldu.

murat-serezli-2

Şu sıralar ‘Savaşçı' dizisinde Albay Halil İbrahim Kopuz rolünde izlediğimiz Serezli, özellikle ‘Dağ' filmlerindeki başarısıyla dikkat çekti.