Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Alf dizisiyle tanıdığımız Max Wright hayatını kaybetti
Alf dizisiyle tanıdığımız Max Wright hayatını kaybetti
Bir dönem Türkiye'de de büyük bir keyifle izlenen dizi Alf’te baba Willie Tanner’ı canlandıran aktör Max Wright 75 yaşında hayata veda etti.
Magazin 27 Haziran 2019 - 15:46

1980'li yılların fenomen dizisi Alf'in yıldızı Max Wright 75 yaşında hayatını kaybetti. Dizide Tanner ailesinin babası Willie Tanner'ı canlandırıyordu. Uzun yıllar lenfoma kanseriyle mücadele eden Wright, California'daki Hermosa Beach'te bulunan evinde yaşama veda etti. Amerikalı oyuncuya lenfoma teşhisi 1995 yılında konmuştu. Wright, kukla karakter Alf'in babası olarak tanındı. 1986 ile 1990 yılları arasında yayınlanan Alf dizisi ülkemizde de seviliyordu. İlk kez Broadway sahnesine 1968 yılında The Great White Hope oyunu ile çıkan Wright, “tiyatronun Oscar'ı” olarak bilinen Tony ödülleri için de Broadway'de rol aldığı 1998 yapımı Ivanov oyunuyla en iyi erkek oyuncu adaylığı kazandı. Karısı Linda Ybarrondo'yu 2017'de kaybeden Wright, iki çocuğuyla yaşıyordu.