Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ali Ağaoğlu İstiklal ziyareti açıklamasıyla ilgili konuştu
Ali Ağaoğlu İstiklal ziyareti açıklamasıyla ilgili konuştu
Ali Ağaoğlu, tepki çeken İstiklal açıklaması sonrası ilk kez konuştu.
Magazin 3 Nisan 2016 - 11:20

İş adamı Ali Ağaoğlu, İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen canlı bomba saldırısı üzerine bir açıklama yapmış, burada kullandığı “Ortanca hanımı aldım İstiklal Caddesi'ne patlamanın olduğu yere gittim. Millet fakir karanfil bırakıyor, ben gül bıraktım” ifadeleri dolayısıyla büyük tepki çekmişti. Özellikle sosyal medya üzerinden eleştiri bombardımanına tutulan Ağaoğlu, Habertürk’ten Meltem Ersoy’a yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulundu. İşte Ali Ağaoğlu’nun röportajından dikkat çeken kısımlar:

-Taksim'e gidip gül bırakmanız ve ardından söylediğiniz sözler planlı mıydı?

Cumartesi bomba patladı. Pazar kahvaltı ediyorum, köprüde 5 dakikada 1 araba geçiyordu. Kanıma dokundu. Tepki olarak gittim. Planlı gitmedim, karanfilin anlamını da biliyorum. Orada tesadüf çocuklar gül satıyordu. Bende atış serbest, fren yok. Ben inandığım şeyi söylerim. Ağzımdan bir laf kaçtı diye de hiç düşünmedim, her sözümün arkasında dururum. Doğru olmanın bedelini ödemedim mi, ödedim. Ama inanın doğru söylemekten 1 kaybettiysem 10 kazanmışımdır.

“HAYATTA KİMSEYİ KÜÇÜMSEMEM”

-‘Fakir değilim ki karanfil bırakayım' demeniz aslında konu…

O da benim Karadenizli esprili dilimden kaynaklanıyor. Onu da anlasınlar. Her konuya bu kadar karamsar bakmamak gerek, espriye açık olmak, havayı dağıtmak gerek. Ben fakirliğin ne olduğunu bilen insanım. 22 yaşımda babamdan ayrıldığımda 15 gün simit parası bile olmadan gezdim. Fakirliğin içinden geliyorum. Hayatta kimseyi küçümsemem. En çok zevk aldığım yemek, işçilerimle yediğim karavana yemektir. Bebek'te havyar yiyeceğime, şantiyeye gider kuru fasulyeye kaşık sallarım daha lezzetli gelir bana. Asla fakirlikle dalga geçmem söz konusu değil.

Son güncelleme: 13:48 - 03.04.2016