Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Alija 3. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! Alija 2. son bölüm izle
Alija 3. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! Alija 2. son bölüm izle
TRT 1'in dikkat çeken dizilerinden Alija yayın hayatına yeni başladı. Bosna ve Hersek’in kurucu Cumhurbaşkanı Alija Izetbegoviç'in hayatını anlatan Alija dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? İşte Alija son bölüm özeti ve son bölüm izleme linki...
Magazin 6 Şubat 2018 - 23:37

Alija 2. bölüm yayınlandı. Bosna ve Hersek'in kurucu Cumhurbaşkanı Alija Izetbegoviç'in ilk gençlik yıllarından itibaren, son nefesine kadar hayatını anlatan dizi Alija TRT 1’de yayınlanıyor. Peki Alija yeni bölüm fragmanı geldi mi? İşte Alija 3. yeni bölüm fragmanı…

İŞTE ALİJA 3. YENİ BÖLÜM FRAGMANI

Mevcut rejim, Bosna Müslümanları için felaketler getirir. Artık Saraybosna o eski canlılığını yitirmiş, Osmanlı döneminin bütün renkleri birer birer solmaya başlamıştır. Halk yoksulluk içinde açlıkla karşı karşıyadır. Buna rağmen yöneticiler refahı yaşamaktadır. Halida ve Alija ise bu eşitsizliğin ve zulmün karşısında yer alırlar.

 

 

Alija mevcut rejimlerin geçersizliğini öne sürer ve dünyaya İslam'ı Doğu ve Batı arasında en doğru yönetim biçimi olarak önererek insanlara adeta üçüncü yol gösterir. Bu durum mevcut rejimi aşırı derecede rahatsız eder ve Alija Izetbegović ile 14 Arkadaşı İslam Cumhuriyeti kurmaya çalışmakla suçlanarak tutuklanırlar.

Artık Alija ve arkadaşları için sorgulanma, hararetli atışmaların yaşandığı ve hukuk dışı kararların alındığı bir mahkeme süreci başlar. Halida ve çocuklarının belirsiz bekleyişten yorulan kalplerini titreten tek bir soru vardır şimdi: Alija'ya kavuşabilecekler midir?
ALİJA SON BÖLÜM

Son güncelleme: 23:59 - 06.02.2018