Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Alija 4.yeni bölüm fragmanı yayınlandı! Alija 3. son bölüm izle
Alija 4.yeni bölüm fragmanı yayınlandı! Alija 3. son bölüm izle
TRT 1 ekranlarının yeni dizisi Alija İzzetbegoviç'in hayatını anlatan Alija dizisinin 3. son bölümü yayınlandı. Bosna Hersek'in ilk cumhurbaşkanı Alija İzzetbegoviç hayatı Alija dizisi ile hayat buluyor. Alija'nın son bölümünde çileli bir yolculuk başlıyor. Peki Alija yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? İşte ayrıntılar...
Magazin 14 Şubat 2018 - 00:11

Alija 3. bölümü ile ekranlara geldi. Dizinin kadrosundaYurdaer Okur, Berke Üzrek, Görkem Yertan ve Dilşat Çelebi yer alıyor. Komünist rejim aslında Alija'yı değil kendisini kapatmıştı hapishaneye… Peki Alija 4. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? İşte Alija dizisi ile ilgili son gelişmeler…

ALİJA YENİ FRAGMAN YAYINLANDI

İslam Manifestosu ile Doğu-Batı Arasında İslam kitapları artık tüm dünyanın gündemine oturmuş, özellikle İslam ülkelerinde yeni bir silkinme ve uyanışa yol açmış, bütün Müslümanların dikkatini Bosna'ya yöneltmiştir.

Alija'nın özgürlüğüne kavuşmak için içerden, Halida, Bakir ve dava arkadaşlarının ise dışardan verdiği mücadele sonunda 14 yıllık mahkumiyet 11 yıla indirilir ve Alija çıkarılan af ile hapishaneden çıkar.

Artık yeni bir dönem başlıyor. Komünizm bütün dünyada can çekişiyor, komünist yönetim altında bulunan halklar özgürlüklerini elde edip bağımsız yönetimlere dönüşmek için başkalaşıyorlardı.
Özgürlük mukadderdi ve gelecekti.

Alija bunu görerek Demokratik Eylem Partisi (SDA)'ni kurmak için yeni ve çileli bir yolculuğa daha başlıyor.

ALİJA SON BÖLÜM