Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Alina Boz kimdir? Güzel oyuncu kaç yaşında, doğum yeri neresi?
Alina Boz kimdir? Güzel oyuncu kaç yaşında, doğum yeri neresi?
Güzel oyuncu Alina boz'la ilgili merak edilen pek çok şey var. Güzel oyuncu kaç yaşında? Nerede doğdu? Yer aldığı yapımlar nelerdir? bunların başlıcaları. İşte Alina Boz kimdir? sorusunun yanıtı ve genç oyuncu ile ilgili merak edilenler...
Magazin 3 Mart 2018 - 09:53

Alina Boz kimdir? Güzel oyuncu kaç yaşında, doğum yeri neresi? soruları magazin gündeminin bu aralar en çok sorduğu sorulardan bazıları. Genç ve güzel oyuncu hangi yapımlarda boy gösterdi? İşte Alina Boz’la ilgili bilinmeyenler ve kısa yaşam öyküsü…

Son dönemin genç, gzel ve popüler oyuncularından Alina Boz’un yaşamını mercek altına aldık. İşte yer aldığı projeler ve Alina Boz’un kısa bir hayat hikayesi…

alinaboz4

ALİNA BOZ KİMDİR? KAÇ YAŞINDADIR?

Alina Boz, 14 Haziran 1998 yılında Rusya Moskova’da dünyaya gelmişti. Alina Boz’un annesi Rus Olga Boz, babası Bulgaristan göçmeni Türk’dür. Moskova’da doğduktan sonra 7 yaşına kadar Rusya’da yaşadı. 2005 yılında babasının işi nedeni ile İstanbul’a geldiler. İlkokula İstanbul’da başladı. Türkçe’yi de geldikten sonra öğrendi.

Türkiye’ye taşındıktan sonra dans ve tiyatroya başladı. Dokuz yaşında tiyatro eğitimi almaya başladı. İlk olarak Cesur Hemşire dizisinde Canan olarak rol alan Alina Boz küçük yaşta olmasına rağmen televizyon dünyasının aranan isimleri haline geldi. Dizide Hakan Yılmaz, Şebnem Bozoklu, Yeliz Şar, Tuluğ Çizgen, Sezai Aydın, Çağlar Çorumlu ile beraber rol almıştır. Ata Demirer ile Avea reklamlarında da rol alan Alina Boz bir çok reklam filminde yer almıştır.

alinaboz

Televizyon dünyasında adını duyurmasını sağlayan ilk rolü Paramparça dizisinde oynadığı Hazal karakteridir. Star TV’de yayınlanan ve popüler dizilerden biri haline gelen Paramparça’da Nurgül Yeşilçay, Erkan Petekkaya ve Ebru Özkan gibi isimlerle beraber rol almıştır.

2017 yılına gelindiğinde Emre Kınay ve Sibel Can ile başrolü paylaştığı Sevdanın Bahçesi dizisinde rol almıştır. Büyük umutlarla başlayan Kanal D’nin dizisi Sevdanın Bahçesi kısa ömürlü olmuş ve 4 bölüm sonra final yapmak zorunda kalmıştır.

Dizisinin final yapmasından kısa bir süre sonra yeni bir dizi ile karşımızda olacak olan Alina Boz ekranların sevilen yapımlarından birine transfer olmuştur. Alina Boz, Vatanım Sensin dizisi 36.bölümünde seyirci karşısına çıkacaktır. Genç oyuncu Alina Boz’un sevilen dizide hangi rolde olacağı ise, merakla bekleniyor.

alinabozic

ROL ALDIĞI YAPIMLAR

Vatanım Sensin

Sevdanın Bahçesi

Paramparça – Hazal

Cesur Hemşire – Canan

Alina dizide Vatanım Sensin Dizisi’nde Rus çarının kızı Prenses Anastasia karakterini canlandıracak.

Son güncelleme: 09:55 - 03.03.2018