Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Alişan’a büyü yapılmış
Alişan’a büyü yapılmış
Azazil 2 Büyü adlı filmde oynayacak olan Alişan, gerçekten de kendisine yapılan bir büyü yüzünden zor anlar yaşamış.
Magazin 16 Mart 2016 - 19:38

25 Mart’ta vizyona girecek olan ”Azazil 2 Büyü” filminde konuk oyuncu olarak yer alan ve 1000 yıl önce yaşayan bir hocayı canlandıran ünlü sanatçı Alişan, ”İyi bir korku filmi izleyicisi olarak diyebilirim ki Azazil 2 Büyü, Türkiye’de çekilen en iyi korku filmlerinden biri oldu” dedi. Azazil 2 Büyü filminin oyuncu kadrosuyla, yönetmeniyle, prodüksiyonuyla ve senaryosuyla büyük ilgi göreceğine inandığını söyleyen Alişan, ”Çünkü filmin senaryosu hayali değil, yüzde yüz gerçek ve yaşanmış olaylardan oluşuyor. Bu yönüyle bile fark yaratacaktır” diye konuştu.

Foto: Bülten

”BÜYÜDEN BENİ SALİH HOCA KURTARDI”

Alişan neden Azazil 2 Büyü filminde rol aldığını ise şu sözlerle açıkladı: ”Bundan yaklaşık 4 yıl önce hayatımda her şey ters gitmeye başladı. İş hayatım sekteye uğradı. Son dakika olacak işlerim iptal oldu. Sosyal çevremle bağım koptu. İşimle, kendimle kısaca hayatımla ilgili bana ”bir şey” yapılmıştı. Evimin duvarlarında İbranice yazılar belirdi ve bu yazılardan kurtulamıyordum. Bir arkadaşım aracılığıyla Metafizik Uzmanı Salih Memişoğlu’yla tanıştım. Salih Hoca’yı ziyaret ettim, o da sağ olsun evime geldi. Dualarıyla büyüyü bozdu.


Bu tür şeyler başına gelmeyenler bilmeyebilir; büyü dediğimizde sanki hayali bir şeyden bahsediliyormuş gibi gelebilir ama Elhamdülillah Müslümanımız. Kutsal kitabımız Kuran'ı Kerim'de de bu konuyla ilgili ayetler var. Karşılaştığım bu durumda beni hiçbir karşılık beklemeden kurtaran Salih Hoca oldu. Başka arkadaşlarımı da kurtardı. Sonunda işlerim de hayatım da normale döndü. Ve benim Salih Hoca’ya vefa borcum vardı. Salih Hoca, ‘oğlum Burak Memişoğlu, Azazil 2 Büyü filminin yapımcılığını yapıyor. Filmimizde oynar mısın?’ diye sorunca düşünmeden kabul ettim.”

GELİR ŞEHİT ÇOCUKLARINA

Terör saldırılarından dolayı yaşadığı üzüntüyü de paylaşan Alişan, ”Ülkemiz zor günler geçiriyor. Terör olaylarında hepimizin canı yanıyor.

Azazil 2 Büyü filmi bu açıdan da önemli bir sorumluluk üstlendi ve Azazil 1’de olduğu gibi tüm gelirini Dünya Şehit Çocukları Vakfı’na bağışladı. Şehit çocuklarına ne yapılsa az; elbette acıları dindirilemez ama o çocukların gelecekleri için yapılacak maddi yardımların da çok değerli ve anlamlı olduğunu düşünüyorum” dedi.