Alişan’ın kardeşi Selçuk Tektaş son yolculuğuna uğurlandı

Türkücü Alişan'ın corona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden kardeşi Selçuk Tektaş, Teşvikiye Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Alişan’ın kardeşi Selçuk Tektaş (38), dün gece corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

Tektaş için Teşvikiye Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine Selçuk Tektaş’ın ailesi, sevenleri ve yakınlarının yanı sıra Çağla Şıkel, Bülent Serttaş, Burhan Çaçan gibi sanat dünyasından çok sayıda kişi katıldı.

ALİŞAN TAZİYELERİ KABUL ETTİ

Tektaş’ın tabutunun üzerine Fenerbahçe bayrağı konuldu. Kardeşinin tabutunun başından bir an olsun ayrılmayan Alişan ve yakınları taziyeleri kabul etti.

Zaman zaman ayakta durmakta zorlanan yakınları, gözyaşlarını tutamadı. Camiye gelenlerden helallik istendikten sonra cenaze namazı kılındı. Selçuk Tektaş’ın cenazesi kılınan namazın ardından Feriköy Mezarlığı’na defnedildi.

“ALLAH AŞKINA AŞI OLUN” 

Cenazeye katılan şarkıcı Bülent Şerttaş, “Alişan’ı, annesi ve babasını tabii şuan anlayamıyorum…  Allah kimseye yaşatmasın. Nur içinde yatsın. Buradaki herkes ‘böyle güzel insan tanımadık’ diyor. Allah aşkına aşı olun. Şu dertten kurtulalım, bakın gencecik insanlar gidiyor, lütfen aşı olun” dedi.

“GENÇ OLMASI HEPİMİZİ ÇOK ÜZDÜ” 

Şarkıcı Burhan Çaçan da “Allah anasına babasına sabır  versin. Alişan kardeşime sabır versin. Ölüm hepimiz için ama genç olması gerçekten hepimizi çok üzdü. Ben de covid geçirdim. Kimisi hafif geçiriyor, kimisinin akciğerine iniyor. Kardeşimin de öyle olmuş akciğerlere inmiş, dikkat etmek gerekiyor” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ARADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Alişan ile telefonda görüşerek kardeşi Selçuk Tektaş'ın vefatı nedeniyle taziyelerini iletti. Görüşmede, Selçuk Tektaş'a Allah'tan rahmet, ailesine ve dostlarına baş sağlığı temennisinde bulundu.

SON PAYLAŞIMI DUYGULANDIRDI

Selçuk Tektaş, Instagram sayfasındaki son paylaşımını nisan ayında yapmış ve eşi Merve Tektaş’ın doğum gününü kutlamıştı… “Bugün benim canım aşkım, sevgilim, hayatımın anlamı, kızlarımın annesi, kısaca benim her şeyim doğmuş. Tam 13 yıldır beraberiz ve Rabbim’e ne kadar şükretsem az senin gibi bir hayat arkadaşına sahip olduğum için. Seni çok seviyorum meleğim son nefesime kadar hep yanındayım” diyen Selçuk Tektaş’ın mesajı görenleri duygulandırdı.

Alişan'ın kardeşi corona virüsünden hayatını kaybetti İlginizi Çekebilir Alişan'ın kardeşi corona virüsünden hayatını kaybetti
Loading...