Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Almanya Güzellik Kraliçesi adaylarından Derya Sipahi, Sözcü’ye konuştu
Almanya Güzellik Kraliçesi adaylarından Derya Sipahi, Sözcü’ye konuştu
Almanya'da yapılacak Miss Germany'de kraliçe adayları arasında Kayserili bir ailenin 25 yaşındaki kızı Derya Sipahi de bulunuyor. İyi bir eğitim alan Türk güzel, dünyadaki sorunların küçük-büyük diye ayırt edilmesinin doğru olmadığını, dünyada barışın ve uyumun olması gerektiğini düşünüyor.
Magazin 23 Şubat 2018 - 13:28

Ömercan ALTAY

Frankfurt’ta yaşayan Kayserili Derya Sipahi, yarın akşam ‘Miss Germany 2018’ finalinde Almanya’nın Hessen eyaletini temsilen podyuma çıkacak. Şu aralar Almanya’da oldukça popüler olan Sipahi, heyecan verici gece öncesi sorularımızı yanıtladı.

– Bir Türk kızı olarak Almanya kraliçesi olmaya adaysınız. Neler hissediyorsunuz?
Bence Türk kimliğim burada ön planda değil. Kişiliğim burada olmamdaki en büyük etken.  Hırslı, yeni şeyler denemeyi seven, başarılı genç bir kadın olarak, bu yarışma için doğru aday olduğumu düşünüyorum.
deryasipahi

– Biraz kendinizden bahseder misiniz?
Adım Derya Sipahi, 25 yaşındayım ve Frankfurt’ta yaşıyorum. Üniversiteden mezun oldum ve master’ımı yaptım. Şu an dünya çapında bir şirkette çalışıyorum.

– Hangi okulları bitirdiniz, bir uzmanlık alanınız var mı?
Çifte mezuniyetimi Manchester’da yaptım. International Business Administration master’ımı da Rotterdam ve Frankfurt'da gerçekleştirdim.

– Yarışmaya katılmaya nasıl karar verdiniz? Aileniz sizi destekledi mi?
Yarışmaya ve oylamalara katılmam plansızdı. Ailemin, özellikle annemin beni desteklemesiyle gelişti. Ailem bu yolculukta arkamda.
sipahiderya

– Güzellik yarışmasının ardından dereceye girseniz de girmeseniz de kariyer planınızı neye odakladınız?
Şu anki işimden uluslararası bir ekiple çalıştığım için çok memnunum. Nelerin değişeceğini bilemiyorum, bekleme ve izlemedeyim. Her şey için hazırlıklıyım.

– Sizce güzellik nedir?
Güzellik bence ikiye ayrılır. Birincisi dış görünüm. Mesela bakımlı olmak gibi. İkincisi ise iç güzellik. Yani davranışlar, düşünceler ve başkalarının iç güzelliğini anlayabilmek. Farkına varmaktır.

– Güzellik kraliçelerine yarışmalarda hep sosyal bir mesaj verme fırsatı tanınır ve bazı sorular yöneltilir. Biz de size böyle bir soru soralım. Sizce dünyadaki en önemli üç sorun nedir ve bu sorunlarla nasıl baş edebiliriz?
Dünyada maalesef çözülemeyen birçok problem var. Bence bu problemleri küçük veya büyük daha az önemli veya daha fazla önemliye ayırmak doğru değil. İnsanlar arasında barış gerekli, birbirimize daha iyi davranıp daha fazla uyum sağlamamız gerektiğini düşünüyorum. Elimizde olan imkanlar ve geleceğin getirdiği dijitalleşme, bizi ele geçirmemeli. Kontrol daima elimizde olmalı.
deryasipahi2018

– Türk magazin dünyasını takip ediyor musunuz? En iyi oyuncu size göre kim? Kadın ve erkek olarak…
En iyi kadın oyuncu bence Beren Saat.  En iyi erkek oyuncu için ise bir favorim yok.

– Modellik dünyada çok farklı bir yöne doğru evriliyor. Türkiye’de ise mankenlik ve modellik her geçen gün düşüşte. Herkes oyuncu olmak, şov yıldızı olmak istiyor. Ve yolun başlangıcının mankenlikten geçtiğini düşünüyor. Siz de aynı fikirde misiniz?
Genelde herkesin bir oyuncu veya şov yıldızı olmak istediği doğru. Bunu ben de sıkça duyuyorum ve görüyorum. Almanya’da oyuncu olmak kolay değil, Türkiye’de ise imkanlar daha fazla. Elimizde olan dijital ve sosyal medya bence herkes için yeni bir şans. Şov yıldızı olmanın başlangıcı ise sadece mankenlik ve modellik değil. Yaratıcı bir profil veya bir fikirle herkes kendini ve sesini, güzelliğini, oyunculuğunu gösterebileceği bir imkan sağlıyor. Her mankenlik yolunda giden mutlak surette oyuncu olma imkanı kazanmıyor bence.

– Türkiye’ye sık sık gelir misiniz? En sevdiğiniz tatil alternatifi nedir?
Türkiye’yi çok seviyorum ve imkanım oldukça gelmeye çalışıyorum. Türkiye dışında birçok başka ülkeyi de seviyorum.  Doğayı çok seviyorum. Sadece herkesin gitmek istediği turistik yerler değil, doğanın bozulmadığı ortamlar ilgimi çekiyor.

KISA SORU-KISA CEVAP

– Parfümünüz?
Parfüm bence herkes üzerinde başka bir koku yaratır. Bu yüzden kendi parfümümü de paylaşmak istemiyorum

– Hobiniz?
Enteresan insanlarla konuşmak. Jet-ski, karting ve dans etmek.

– Fobiniz?
Ahenksizlik.

– Takımınız?
Türkiye ve Almanya Milli Takımları.

– Şarkınız?
Sevdiğim çok şarkı var. Klasik şarkılar, R&B, Black Music ve cazı çok severim.

– Vücut ölçüleriniz?
Boy 1.75 m. 85-58-88.

Son güncelleme: 14:18 - 23.02.2018