Sözcü Plus Giriş

‘Altı yıldır kızımın kemikleri sızlıyor’

Defne Joy Foster ölümünün 6. yılında mezarı başında anıldı. Merhum DJ'in annesi Hatice Foster, kızının öldüğü gece yanında bulunan arkadaşını suçlayıp ekledi: Feto'cüler dosyayı sümen altı etti. Ama içimde bir umut adalet yerini bulacak diyor

Mustafa KIZGINYÜREK
Güncellenme: 09:39, 03/02/2017
‘Altı yıldır kızımın kemikleri sızlıyor’

Kadıköy Caddebostan’da bir arkadaşının evinde hayatını kaybeden Defne Joy Foster’in ölümünün altıncı yılında Zincirlikuyu’da bulunan mezarının başında anıldı. Anma törenine Foster’ın annesi Hatice Hanım ve bazı dostları katıldı. Kızının mezarının başında gözyaşlarına hakim olamayan Defne Foster, “Yüreğim 6 yıldır kan ağlıyor. 6 yıldır kızımın kemikleri sızlıyor. Fetö’cüler her şeyi sümen altı yaptılar. İnanın hâlâ ilaçlarla ayakta duruyorum. Ama içimde suçluların cezasını bulacağına dair bir umut var” dedi.

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

Foster’ın avukatı Ayşegül Mermer ise, “Dosya şu an Anayasa Mahkemesi’nde. Sonucunu bekliyoruz. Hak yerini geç de olsa bulacaktır” şeklinde konuştu. Öte yandan anma törenine Foster’in eşi İlker Yasin Solmaz, kızları ve sanat camiasından dostlarının katılmaması ise dikkat çekti.

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

Yayınlanma Tarihi:23:50,