Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
AROG nerede çekildi? AROG filmi konusu nedir, oyuncuları kimdir?
AROG nerede çekildi? AROG filmi konusu nedir, oyuncuları kimdir?
AROG, Cem Yılmaz'ın GORA filminin ardından Arif Işık karakterinin beyazperdeye aktardığı ikinci filmi olara seyirci karşısına çıktı. Komedi türünde farklı bir boyut getiren AROG taş devri görüntüsü ile de beğeni kazanmıştı. Peki AROG filmi nerede çekildi? AROG filmi konusu ne? AROG oyuncu kadrosunda kimler var?
Magazin 9 Ocak 2019 - 19:38

Cem Yılmaz imzalı Gora filminin devamı olan Arog fantastik ve komediyi öğeleri bir araya getirerek izleyicileri taş devrinde geçen kahkaha dolu bir maceranın içine sokuyor. Cem Yılmaz’a Ozan Güven ve Nil Karaibrahimgil’in eşlik ettiği filmde unutmaz replikler ve ilginç mizah örnekleri bulunuyor. Peki kısa sürede kült Türk filmleri arasına adını yazdırmayı başaran AROG filmi konusu ne? AROG oyuncu kadrosunda kimler var? AROG filmi nerede çekildi?

AROG FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

BKM'nin yapımcılığında gerçekleşen AROG filmi ile en çok merak edilenlerden biri de filmin nerede çekildiği. Taş Devri atmosferinin izleyici ile buluşturulduğu AROG filmi Afyonkarahisar'da çekildi. Frig Vadisi'nin eşsiz yapısı, Taş Devri hissi yaratmak için kullanıldı. Vadide yer alan mağaralar, su kuyuları, düzlük alanlar AROG filminin birçok sahnesinde yer alıyor. Bugün vadiyi gezenler, AROG filminden hatırladıkları birçok mekan ile karşılaşabiliyor.

arog-nerede-cekildi

AROG FİLMİNDE KİMLER OYNUYOR?

AROG filminin başrolünde filmin senaryo ve yönetmenliğinde de imzası olan Cem Yılmaz yer alıyor. Cem Yılmaz filmde Arif, Komutan Logar ve Kaaya rollerinin her üçünü de canlandırıyor. G.O.R.A.'da da yer alan Özge Özberk yine Ceku rolüyle beyazperdeye geliyor. Zafer Algöz, Doktor ve Karga rollerini canlandırırken Ozan Güven Taşo, Özkan Uğur Dimi, Nil Karaibrahimgil Mimi rolünü üstleniyor. Zengin oyuncu kadrosunun diğer isimleri arasında Metin Keçevi, İlker Ayrık, Ethel Mulinas bulunuyor.

Filmin senaryosunu da yazan Cem Yılmaz yönetmenlik koltuğunu Ali Taner Baltacı ile paylaşıyor. Müziklerini Jingle House'un yaptığı filmin görüntü yönetmeni ise Soykut Turhan.

arog-konusu

AROG FİLMİ KONUSU

G.O.R.A. filminin devam filmi olan AROG'da, halı satıcısı Arif'in hikayesi devam ediyor. İlk filmde G.O.R.A. gezegenine giden Arif, burada kendisine dost kazandığı kadar düşman da kazanmıştır. Ondan intikam almak isteyen Komutan Logar, Arif'i bir zaman makinesi ile 1 milyon yıl geriye gönderir. Arif kendini Taş Devri'ne ışınlanmış bulur. Arif başına gelenleri kısa sürede anlasa da hemen şimdiki zaman dönmek ister. Çünkü karısı Ceku hamiledir ve ona ihtiyacı vardır.

Arif'in kendi hayatına dönüşü çok kolay olmayacaktır. Her şeyden önce Taş Devri'nde ihtiyacı olan zaman makinesini yapmak için gereken teknoloji yoktur. Arif, zaman makinesini tamamlamak ve bir an önce Ceku'ya dönmek için Taş Devri'ndekilere çağ atlatmaya çalışır. Elbette bu çabasını sevenler ve destekleyenler olduğu gibi Arif'i düşman olarak kabul edecekler de olacaktır.