Sözcü Plus Giriş

Aslan Ailem oyuncuları kim kimdir? Aslan Ailem dizisi konusu ve merak edilenler…

TRT1'in yeni dizilerinden Aslan Ailem dizisi geçtiğimiz hafta başladı. Kadrosunda Burcu Özbek, Akın Akınözü ve Zerrin Sümer gibi isimleri bulunduran dizinin oyuncu kadrosunda kimler var? Dizi hangi gün yayınlanıyor? Dizide kim kimdir? gibi sorularda sorulmaya başladı. İşte bu soruların cevabı ve dizi hakkında ayrıntılı analiz...

Güncellenme: 14:15, 12/11/2017
Aslan Ailem oyuncuları kim kimdir? Aslan Ailem dizisi konusu ve merak edilenler…

Aslan Ailesi ve çevresinde gelişen olayları konu alan dizi tam bir aile komedisi. Hem yeni nesil hem de usta oyuncuları kadrosunda bulunduran dizide kim kimdir? Dizinin oyuncu kadrosunda kimler var? Dizinin konusu ne? İşte ayrıntılar…

DİZİNİN KONUSU

Vedat, karısı Hatice, annesi Hayriye ve üç tane erkek evladıyla otuz yıldır aynı çiftlikte yaşamaktadır. Ortanca oğulları Umut, bir kaç yıl önce daha merkezi bir yere taşınmıştır ama sık sık ailesini ziyarete gelir. Kardeşlerin en küçüğü Mutlu dışında hepsi ekmeklerini eline almıştır. Oğullarıyla gurur duyan Vedat, bu çiftlikte sakin ve huzurlu bir yaşam sürmektedir Burcu, iş adamı Tayfun Olgun'un fazlaca şımartılmış tek kızıdır. Kredi kartını sihirli değnek sanan Burcu'nun bir insanın hayal edebileceğinden daha lüks bir yaşamı vardır. Derken Tayfun, bir yolsuzluk suçlaması yüzünden yurt dışına kaçar. Böylelikle Burcu'nun yolu Aslan ailesiyle kesişir çünkü soruşturmayı yöneten komiser, evin iki numaralı oğlu Murat Aslan'dır. Bir akşam Aslan ailesi tüm neşesiyle bahçede otururken Burcu çıkagelir. Çiftliğin boşaltılmasını ister. Vedat ve Hayriye dışında kimse bu kızın ne dediğini anlamamıştır. Zira Vedat'ın, Tayfun ile yıllar önceye dayanan bir sırrı vardır ve bundan ailesinin haberi yoktur.

OYUNCU KADROSU

Burcu Özbek
BURCU OLGUN
Yirmi beş yaşında bir üniversite öğrencisidir. Babasının biricik kızıdır. Bu yüzden fazlaca şımarık büyütülmüştür. Her şey onun istediği gibi olmalıdır. Yine de yanında çalışanlara asla kötü davranmaz. Duygusal bir yapısı vardır. Annesini altı yaşındayken bir trafik kazasında kaybetmiştir. Bu yüzden babasına daha da düşkün olmuştur. Annesine ait kolyeyi boynunda hiç çıkarmaz. Yaşantısı tamamen değiştiğinde, verdiği mücadeleyle birlikte hem hayatı hem de kendisini keşfedecektir.

burcu-ozbek

Akın Akınözü
MURAT ASLAN
Evin iki numaralı oğlu Murat, otuz yaşında bir polis memurudur. Mali şubede komiserlik yapmaktadır. Murat, son derece zeki, güçlü bir ahlak ilkesine sahip, idealist bir polistir. Gözlem yeteneği sayesinde küçücük detaylarla inanılmaz analizler yapabilir. Sert bir görüşünü olmasına rağmen sıcacık bir kalbe sahiptir. Ailesine fazlaca düşkündür, öyle ki nerede olursa olsun annesi aradığında telefonu açar. Evin en aklı başında, ciddi olan ferdi olduğu için hemen her konuda önce onun fikri alınır. Sanki büyük olan Gayret değil de Murat'tır.

akin-akinozu

Zerrin Sümer
Hayriye Aslan
Vedat'ın annesi olan Hayriye, yetmişli yaşların ortalarındadır. Yaşına göre oldukça sağlıklı ve dinçtir. Sevdiği yemekler pişmezse üzülür, suratı düşer, tavır yapar. Tüm ailesini ayrı ayrı sever ama lafını da sakınmaz. Torunları arasında en çok Murat'ı sevse de açık açık bunu belli etmez. Oldukça inatçı bir yapısı vardır. Konuşurken sık sık atasözlerini kullanır.

zerrin-sumer

Hakan Salınmış
VEDAT ASLAN
55–56 yaşlarında olan Vedat, Aslan ailesinin babasıdır. Yıllar önce İstanbul'a karısı Hatice ve annesi Hayriye ile birlikte göç etmişlerdir. Tarla, toprak, bahçe işlerinden anladığı için çiftliklerde iş bulmuştur. Sonrasında edindiği derme çatma bir çiftliği otuz yıllık emekle bir yeryüzü cennetine çevirmiştir. Şeker hastası olan Vedat kolaylıkla sinirlenebilmektedir. En büyük oğlu Gayret'e ve en küçükleri olan Mutlu'ya sık sık laf sayar. Yine de günün sonunda kimseye kıyamaz. Şefkatli bir babadır. Çocukları için her şeyi yapar. Karısını çok sever, bir dediğini iki etmez. Annesine karşı saygısını asla kaybetmemiştir. Fazlasında gözü olmayan, elindekilerle yetinip mutlu olabilen biridir. Hastalığından dolayı istediklerini yiyememesi dışında pek bir sorunu yoktur.

hakan-salinmis

Benian Dönmez
HATİCE ASLAN
Vedat'la aynı yaşta olan Hatice, yıllarca hiç şikayet etmeden evin tüm işlerine koşturmuştur. Kayınvalidesi Hayriye'yi kendi annesi gibi sevip saymaktadır. Dünyanın en sakin, en güleryüzlü kadını olan Hatice, söz konusu ailesi, çiftliği ve evlatları gibi sevdiği tavukları olunca bir anda aslan kesilir. Son derece hamarattır. Oldukça lezzetli yemekler yapar. Deli dolu, enerjisi çok yüksek bir kadındır. Öyle bir karakterdir ki saf mı yoksa çok mu zeki olduğu kolay kolay anlaşılmaz. Ailesi bir arada oldu mu başka bir şeye ihtiyaç duymaz. Bir an önce büyük oğlu Gayret'in mürvetini görmek istemektedir.

benian-donmez

Ferdi Sancar
GAYRET ASLAN
30'lu yaşların başında olan Gayret, ailenin en büyük oğludur. Özel bir hastanede röntgen teknikeri olarak çalışmaktadır. Ailenin diğer fertlerine göre biraz sıra dışı kalan Gayret, titizlik tanımını baştan yapar. En büyük hobileri, temizlik ve ütüdür. Başından kısacık bir aşk ve sonrasında beş gün süren bir evlilik geçmiştir. Sonrasında şansı yaver gitmemiş ve evdekiler tarafından, “başımıza kaldı,” diye sıfatlar takılmıştır. Kardeşlerine çok bağlıdır ama aşırı titizliği ve hijyen takıntısı nedeniyle yanlarına pek yaklaşmaz. Duygularını içinde yaşayan bir karakterdir.

ferdi-sancar

Fırat Altunmeşe
UMUT ASLAN
Evin üç numaralı oğlu Umut, yirmi sekiz yaşında, başarılı bir muhabirdir. Oldukça hırslıdır, bir an önce parlayıp şu an çalıştığından daha büyük bir kanala geçmeyi istemektedir. Bu yüzden kendini tehlikeli durumlara sokmaktan çekinmez. Abisi Murat'ın evdekilerce kayırıldığını düşünüp tek başına bir daire tutmuştur. Yine de sık sık ailesini görmeye gelir, bu nedenle birlikleri bozulmaz. Editörü Pelin ile sürekli çatışmalı bir ilişkileri vardır.

firat-altunmese

Bora Akkaş
MUTLU ASLAN
Evin en küçük oğludur, yirmi iki yaşındadır. Abilerinin aksine bir an önce bir iş sahibi olmak, kendi parasını kazanmak gibi idealleri asla olmamıştır. Renkli bir karakter olan Mutlu, kendine çılgınca aşıktır. Tek önem verdiği şey nasıl göründüğüdür. Çalışmamak ve ailesinin baskısından kurtulmak için ne kadar duyulmamış bölüm varsa okumak ister. Kendi dışında bir iş söz konusu olunca dünyanın en tembel insanı kesilir. Kilosuna göre abartılı bir iştahı vardır. Düzeninin bozulmasından aklı çıkar.

bora-akkas

Levent Özdilek
TAYFUN OLGUN
Ellili yaşlarında sonunda bir iş adamıdır. Çok yoğun çalıştığı için Burcu'nun istediği manevi ilgiyi pahalı hediyelerle giderebileceğini düşünür. Çok sevdiği eşi trafik kazasında ölünce bir kaç başarısız evlilik geçirmiştir. Şu an kendisinden genç bir kadın olan Hale ile evlidir. Hırsları yüzünden yıllar önce attığı yanlış adımlar, bugün bile onu rahat bırakmamaktadır. Karıştığı bir yolsuzluktan ötürü yurt dışına kaçmak zorunda kalır.

levent-ozdilek

Eda Şölenci
PELİN ERDEM
Yirmi altı yaşındadır. Umut'un haber müdürüdür. Oldukça başarılı haberler yaptıktan sonra güzel bir mevkiye yükselmiştir. İşi konusunda çok titizdir. Toplantılara geç kalınmasından hoşlanmaz. Her şeyden haberdar olmak ister. Umut'la sürekli çekişmesinin altında ona duyduğu ama itiraf edemediği aşkı gizlidir.

eda-solenci

Mehmet Şeker
CEM KARABAĞ
Cem, ortağı Murat'la hemen hemen aynı yaştadır. Neşeli, enerjik bir yapısı vardır. Bazen saflaşıp tuhaf sorular sorabilir. Bazen aynısını tamamen etrafındakileri güldürmek için yapar. Sanki onu dengelemek istercesine Murat ne kadar az konuşuyorsa Cem o kadar konuşkandır. Her zaman ortağının arkasını kollar.

mehmet-seker
Yayınlanma Tarihi:15:56,