Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Aydemir Akbaş kimdir? Emektar oyuncu Aydemir Akbaş kaç yaşında?
Aydemir Akbaş kimdir? Emektar oyuncu Aydemir Akbaş kaç yaşında?
Aydemir Akbaş emektar oyuncularımız arasında yer alıyor. Aydemir Akbaş'ın yaşı ve hayatı da merak edilen konular arasında. Peki Aydemir Akbaş kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte hayat hikayesi...
Magazin 31 Aralık 2018 - 15:19

Aydemir Akbaş birçok önemli isimle çalışmış emektar oyuncularımız arasında yer alıyor. Aydemir Akbaş’ın hayatı hakkında ayrıntılar merak edilirken, detayları haberimizde derledik. İşte Aydemir Akbaş’ın hayatı…

aydemir akbaş sözcü ile ilgili görsel sonucu

AYDEMİR AKBAŞ KİMDİR?

Arnavut kökenli olan Türk senarist, yönetmen ve sinema oyuncusu Aydemir Akbaş, 5 Şubat 1936 tarihinde dünyaya geldi. 1964’te Atıf Yılmaz’ın Keşanlı Ali Destanı, oynadığı ilk filmdir. Sinema hayatı boyunca en zor dönemlerde bile tiyatro çalışmalarını sürdüren Aydemir Akbaş, aktör, senarist ve yönetmen olarak görevini başarıyla sürdürmüş ve halen de her koşulda devam ettirmektedir.

Aydemir Akbaş bir dönem “Çirkin Kral” Yılmaz Güney ile birçok çalışmaya imza atmış, İbrahim Tatlıses’in yaveri olarak filmlerinde vazgeçilmez karakter rollerinde oynamış, Öztürk Serengil ve Sadri Alışık ile hala izlenmekten vazgeçilemeyen sinema filmleri yapmıştır. Cem Davran ile 2007’de çevirdiği “Avrupalı” Ekim 2007’de rekor sayıda gösterime girmiştir. Aydemir Akbaş oyuncu olarak 125 filmde görev yaparken, 7 kez de yönetmenlik koltuğuna oturmuştur.