Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Aydın Tansel son yolculuğuna uğurlandı
Aydın Tansel son yolculuğuna uğurlandı
Bodrum'daki evinde 71 yaşında kalp krizinden yaşamını yitiren ünlü şarkıcı ve bestekar Aydın Tansel'in cenazesi gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.
Magazin 3 Nisan 2016 - 18:01

Tabutuna Türk bayrağına sarılıp, çerçeveli Atatürk portresi konulan Tansel’in mezarı da çiçeklerle donatıldı.

 


Şarkılarıyla 1970’li yıllara damgasını vuran şarkıcı ve bestekar Aydın Tansel’in uzun süre ortalıklarda görünmemesi üzerine komşuları şüphelenip, durumu geçen 1 Nisan’da polise bildirdi. Tansel’in Gümüşlük Mahallesi, Aktaş Tatil Sitesi’ndeki evine çilingir yardımıyla giren polis, yatağında cesediyle karşılaştı. İki yıl önce Bodrum’a yerleştiği ve burada sahildeki kafeteryalarda sahne alıp, hayranlarıyla biraraya gelen Tansel’in kalp krizinden yaşamını yitirdiği belirlendi. Tansel için bugün öğlende Turgutreis Mahallesi Yalı Camisi’nde düzenlenen cenaze törenine ağabeyi Buke Tansel, kardeşleri Burak Tansel ve Şebgün Tansel, diğer aile bireyleri ile şarkıcı Zaliha Özgen, solist Nilgün Onatkut, Türk Halk Müziği sanatçısı Şakir Öner Günhan’ın da aralarında yer aldığı çok sayıda seveni katıldı.

‘MÜZİSYENLER HİÇBİR ZAMAN ÖLMEZ’

Şarkıcı Zaliha Özgen, “Çok iyi bir müzisyendi ve iyi gitar çalıyordu. Birlikte çok güzel programlar yaptık. Çok mutlu bir insandı. Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi severdi. Bugün var, yarın yokuz. Buna da inanmamız lazım. Müzisyenler hiçbir zaman ölmez. Hepimiz birbirimizin kalplerinde yaşayacağız. Ama dünya fani. Bir gün beden olarak bu dünyada olmayacağız” dedi.
Tansel için “Adam gibi adamdı” diyen solist Nilgün Onatkut da “En son 20 gün önce görüşmüştük. Şimdi cenazesine geliyorum. Müzik dünyası çok önemli bir ismi kaybetti” dedi.
Önemli bir arkadaşını kaybettiğini belirterek üzüntüsünü dile getiren Türk Halk Müziği Sanatçısı Şakir Öner Günhan ise “Bana en büyük hatırası beni motosikletçi yapması oldu. Birlikte çok motosiklete bindik. Onu saygıyla anacağım” ifadelerini kullandı.
Tabutunun üzerine Türk bayrağı serilip, çerçeveli Atatürk’ün portresi konulan Tansel’in, kılınan namazının ardından bir süre omuzlarda taşınan cenazesi Gümüşlük Mezarlığı’na götürülüp, dualar ve gözyaşları arasında toprağa verildi. Tabutun üzerindeki Türk Bayrağı yakınlarının istediği üzerine mezarının başucuna konuldu. Tansel’in mezarına yakınları ve sevenleri çiçekler bıraktı.

DHA