Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Aylim Aslın, referandumda şaibe iddialarına ve mühürsüz oy pusulalarının geçerli sayılmasına isyan etti
Aylim Aslın, referandumda şaibe iddialarına ve mühürsüz oy pusulalarının geçerli sayılmasına isyan etti
Aylin Aslım'dan referandum isyanı! Ünlü şarkıcı sosyal medyada yazdıklarıyla vicdanları sızlattı. Aslım, usülsüz oy kullanımı ve 2 buçuk milyonluk şaibeli oy kullanıldığı iddiası için "Ulan o bastonla iki büklüm oy vermeye gelen, bir yanlış yapacağım diye elleri titreyen, tertemiz insanların vebali var o mühürsüz pusulalarda" yazdı.
Magazin 17 Nisan 2017 - 15:31

Türkiye’nin geleceğini belirlemeye yönelik referandumun şaibeli olduğu iddia edilen sonucuna, sanat dünyasından tepkiler gelmeye devam ediyor. Birçok ünlü sessizliğini korurken bazı cesur sesler, 2 buçuk milyon usulsüz oy kullanıldığı iddiasına sosyal medya hesaplarından tepki gösteriyor. Bunlardan birisi de rock müziğin sevilen sesi Aylin Aslım oldu.

EZBER DİLİNİZE SİZİN…

aylin

Şarkıcı, Twitter hesabında “Ulan o bastonla iki büklüm oy vermeye gelen, bir yanlış yapacağım diye elleri titreyen, tertemiz insanların vebali var o mühürsüz pusulalarda. Bir buçuk milyondan az (o da güya) oy farkıyla cumhuriyetten diktatörlüğe geçiş. Bu dikiş tutmaz” yazdı. Aslım’ın paylaşımı kısa süre içinde yüzlerce takipçisi tarafından retweet edildi.

 

Son güncelleme: 16:26 - 17.04.2017