Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bade İşçil’in şikayetçi olduğu Tarkan Süalp hakim karşısına çıktı
Bade İşçil’in şikayetçi olduğu Tarkan Süalp hakim karşısına çıktı
Bade İşçil, Malkoç Süalp'in kardeşi Tarkan Süalp ile mahkemelik oldu.
Magazin 13 Nisan 2016 - 12:01

Bade İşçil, Nişantaşı’ndaki evinin açık adresini sosyal medyada paylaştığını iddia ettiği eşi Malkoç Süalp’in kardeşi Tarkan Süalp ile mahkemelik oldu. Tarkan Süalp, mahkemede verdiği ifadesinde suçlamaları reddetti.

“BENİM VE AİLEM HAKKINDA GERÇEK OLMAYAN BEYANLARDA BULUNUP BENİ ÜZDÜ”

İstanbul Adalet Sarayı’nda bulunan 48. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Tarkan Süalp hazır bulunurken, şikayetçi Bade İşçil ise katılmadı. Kimlik tespitinin ardından savunmasını yapan Sanık Tarkan Süalp “Olay tarihinde Bade Süalp benim kardeşim Malkoç Süalp ile evliydi. Boşanma aşamasında ve ayrı yaşıyorlardı. Basında benim ve ailem hakkında müşteki gerçek olmayan beyanlarda bulunup beni üzdü” dedi

“GAZETECİNİN BİLGİM DIŞINDA HABER YAPTIĞI ÖĞRENDİM”

Bir gazetecinin kendisini aradığını belirten Tarkan Süalp, “Gazeteci bana ‘Bade İşçil’in basında evi olmadığını söylediğini, ancak onun oturduğu apartmanın yan binasında evinin olduğunu bildiğini müştekinin tek derdinin ağabeyimin evini koparmak’ olduğunu iddia etti. Ben de onayladım. Daha sonra gazetecinin bunu bilgim dışında haber yaptığını öğrendim” diye konuştu.

“ADRES VEREN BEN DEĞİLİM”

Sosyal medyada müşteki Bade İşçil’in evinin adresini kesinlikle yayınlamadığını belirten Tarkan Süalp, “Adres veren ben değilim. Haber yapan kişiye böyle bir bilgi vermedim” dedi. Instagram’da paylaştığı “Gerçeği söylersen geçmişinin parçası olur ama eğer yalan söylersen geleceğinin parçası olur” şeklindeki sözlerinde de hakaret amacı olmadığını sözlerine ekledi. Duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi. Bade İşçil bir önceki celsede verdiği ifadesinde şikayetçi olduğunu söylemişti.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianamede Tarkan Süalp’in “Kişisel verilerini hukuka aykırı olarak ele geçirmek ve yaymak” ve “Sesli, yazılı veya görüntülü hakaret” suçundan 2 yıl 3 aydan 6 yıla kadar hapsi isteniyor.

 

 

Son güncelleme: 12:04 - 13.04.2016