Sözcü Plus Giriş

Bakan Çavuşoğlu’ndan Acun Ilıcalı’ya teşekkür

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Cayman Adaları ve Havana'da bulunan vatandaşlarımızı Dominik Cumhuriyeti'ne getirmek için kendi uçağını gönderen Acun Ilıcalı'ya çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Güncellenme: 13:22, 14/05/2020

Bakan Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Karayipler bölgesinde farklı ülkelerde bulunan Türk vatandaşlarını tahliye eden uçağın, Dominik Cumhuriyeti’nden havalandığını duyurdu.

“VATANDAŞLARIMIZI ÜLKEMİZE GETİRİYORUZ”

Çavuşoğlu açıklamasında şunları kaydetti: “Karayipler bölgesinde farklı ülkelerde bulunan vatandaşlarımızı ve dost, kardeş komşu ülke vatandaşlarını tahliye eden uçağımız Dominik Cumhuriyeti’nden havalandı. Cayman Adaları ve Havana’da bulunan vatandaşlarımızı Dominik Cumhuriyeti’ne getirmek için kendi uçağını gönderen Acun Ilıcalı’ya çok teşekkür ediyoruz. Uçakta bulunan,154 vatandaşımız ile birlikte 1 Azerbaycan, 42 Macaristan, 28 Romanya ve 1 Tunus vatandaşlarını ülkemize getiriyoruz”(DHA)

İlginizi ÇekebilirAcun Ilıcalı, uçağı ile harekete geçti... Survivor'dan elenenler yarın Türkiye'ye dönüyorAcun Ilıcalı, uçağı ile harekete geçti... Survivor'dan elenenler yarın Türkiye'ye dönüyor
Yayınlanma Tarihi:13:21,