Bakan Varank’tan Şahan Gökbakar’a tepki: Orman yangınlarıyla mücadele uzmanı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yangın söndürme araçlarına ilişkin açıklamasına "Maalesef yeterli değil. Orman yangını ihale sürecini mi bekleyecek" diyen komedyen Şahan Gökbakar'a tepki gösterdi: "Keşke uzay ve havacılık endüstrisi alanında da biraz uzmanlaşsaymış..."

Bakan Varank’tan Şahan Gökbakar’a tepki: Orman yangınlarıyla mücadele uzmanı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yangın söndürme uçaklarını soran komedyen Şahan Gökbakar’a yanıt verdi.

Varank, “Orman yangınlarıyla mücadele uzmanı Sn. Şahan Gökbakar keşke uzay ve havacılık endüstrisi alanında da biraz uzmanlaşsaymış” ifadelerini kullandı.

Şahan Gökbakar, 4 Ocak’ta Tarım ve Orman Bakanlığı’na yangın söndürme uçaklarını sormuş ertesi gün bakanlıktan yanıt gelmişti.

Şahan sordu, bakanlık itiraf etti İlginizi Çekebilir Şahan sordu, bakanlık itiraf etti

Bakanlığın açıklamasına karşılık “Maalesef yeterli değil” diyen Gökbakar’ın tweet’ini alıntılayan Varank, “Orman yangını, resmi üretim programı açıklanmamış, ne zaman teslim edileceği belli olmayan, daha bir tane bile seri üretimi yapılmamış uçağı mı bekleyecek?” dedi.

28 Temmuz’da Akdeniz ve Ege’de 49 ilde 299 orman yangını çıkmıştı. Yangınlarda sekiz kişi ve binlerce hayvan hayatını kaybetmiş, yüz binlerce hektar orman ve yerleşim yeri kül olmuştu. Uçak yetersizliği nedeniyle üç hafta boyunca kontrol altına alınamayan yangınlar 12 Ağustos’ta söndürülebilmişti.

Şahan Gökbakar 'Diliniz tutulacak' diyerek paylaştı İlginizi Çekebilir Şahan Gökbakar 'Diliniz tutulacak' diyerek paylaştı Şahan Gökbakar kötü haberi verdi: Ev alevler içinde! İlginizi Çekebilir Şahan Gökbakar kötü haberi verdi: Ev alevler içinde!
Loading...