Sözcü Plus Giriş

Vatanım Sensin’deki Yanık Efe milli mücadeleye destek verecek mi?

Vatanım Sensin'de merak edilen karakterler bir yenisi daha eklendi. Onur Saylak ilk sezonda Mirliva Tevfik rolünde ekrana gelmişti. 2. sezonda ise Yanık Efe oldu. Dizide Yunanlılara karşı üstün başarısı ile adından söz ettiren Yanık Efe'nin, Mirliva Tevfik çıkması şaşkınlık yarattı. Tarihte Yanık Efe'nin kim olduğu da merak ediliyor.

Güncellenme: 16:01, 04/12/2017
Vatanım Sensin’deki Yanık Efe milli mücadeleye destek verecek mi?

Vatanım Sensin’in en önemli karakterlerinden olan Tevfik 2. sezonda bambaşka biri olarak izleyici karşısına çıkıyor. İlk sezonda vatanını bir sandık mücevhere satan Osmanlı subayı rolünde yer alan Tevfik Mirliva rütbesine kadar yükseliyor. Yunanlılara destek veren sonrasında İngilizlere çalışan Mirliva Tevfik dizide Mustafa Kemal Paşa’ya suikast hazırlığındayken tuzağa düşüyor ve ilk sezon finalinde öldüğü düşünülüyor. Ancak Mirliva Tevfik 2. sezonda Yanık Efe olarak geri dönüyor.

YANIK EFE ORTAYA ÇIKTI

Vatanım Sensin dizisinde efsane gibi dolaşan Yunan’a göz açtırmayan ve hiç kimsenin görmediği Yanık Efe’yi Dağıstanlı buluyor ve Efeler Meclisi’ne katılmasını istiyor.  Dağıstanlı en sadık adamı Pehlivan’ı Yanık Efe’nin yanına göndererek işgal kuvvetlerine karşı birlikte mücadele etme teklifinde bulunuyor.Ve ortaya çıkıyor ki aslında Yanık Efe, Mirliva Tevfik. İzleyici Tevfik milli mücadeleye destek mi verecek diye merak ediyor.

yanık efe-teyfik

TEYFİK DEĞİŞTİ Mİ?

Ege Bölgesinde faaliyet gösteren Kuvayi Milliyecilerden Yanık Efe işgalcilere karşı direniş gösteriyor. Azize ile karşı karşıya gelen Teyfik artık değiştiğini ve Yunan’a karşı savaştığını söylüyor. Teyfik’in gerçekte neyin peşinde olduğu gelecek bölümlerde belli olacak

 

Yayınlanma Tarihi:16:35,