Sözcü Plus Giriş

Barış Manço, 18. yılında mezarı başında anıldı

Türk Müziğinin efsane ismi Barış Manço ölümünün 18. Yılında oğulları Doğukan ve Batıkan Manço kardeşi İnci Manço ve yüzlerce seveninin katılımıyla mezarı başında anıldı.

Güncellenme: 15:41, 05/02/2017
Barış Manço, 18. yılında mezarı başında anıldı

15 yıldır geleneksel olarak Şubat ayının ilk pazarı düzenlenen anma töreni Barış Manço'yu Sevenler Derneği ve İstanbul Şehir Hatları'nın desteğiyle gerçekleşti. Şehir hatlarının tahsis ettiği Barış Manço isimli vapurla Kadıköy'de buluşan Manço ailesi ve Barış Manço sevenler Beşiktaş'a uğrayarak mezarlığın bulunduğu Kanlıca semtine geldi. Hep birlikte mezarlığa yürüyen kalabalık mezar başında toplanarak usta sanatçıyı andı.

manco2

LALE MANÇO KATILAMADI

Dualar edilerek ve çiçekler bırakılan yapılan anmaya eşi Lale Manço Amerika'da olduğu için katılmadı. Anma sonrası gelenlere lokmalar dağıtılırken Barış Manço sevenler Manço'nun çocuklarıyla fotoğraf çektirmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Manço'nun anma törenine gelen sevenleri geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden Kayahan'ın aynı mezarlıkta bulunan kabristanını da ziyaret ederek dua ettikleri ve fotoğraf çektikleri gözlendi.

manco3

Muhabirlerin isteklerini kırmayarak kameralar karşısına geçen aile şu şekilde konuştu:

mancoic

İnci Banço; “Her yıl buraya geldiğimde aynı hüznü yaşıyorum, Barış'ı unutmak gidişini kabullenmek çok zor.”

dogukan-batikan

Doğukan Manço; “Barış Manço sevenler sağ olsunlar her yıl yanız bırakmıyorlar bizleri, işin enteresan tarafı bugün yaklaştıkça insanlar soruyor vapur ne zaman kalkıyor diye, sürdürmeye devam edeceğiz, dileriz bir ömür boyunca buluşmaya devam ederiz.”

vapur

Batıkan Manço; “Kuşaktan kuşağa geçen bir öğreti oldu Barış Manço sevgisi, biz de bunu sürdürmek için elimizden geleni yapıyoruz. Gelen herkese teşekkür ediyorum.”

Yayınlanma Tarihi:14:16,