Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Basit bir kist ameliyatı sonrası ölmüştü! Soruşturma başlatıldı
Basit bir kist ameliyatı sonrası ölmüştü! Soruşturma başlatıldı
Oyuncu Dilay Çetinçay, gittiği bir klinikte yapılan operasyonun ardından yaşamını yitirmişti. Yaşanan bu olayın ardından klinik ve doktor hakkında soruşturma başlatıldı.
Magazin 30 Ocak 2018 - 08:52

Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitiren 28 yaşındaki Dilay Çetinçay, Türkiye'nin ünlü bir firmasında ürün geliştirme bünyesinde çalıştı. Sonrasında oyunculuğa merak salan Çetinçay, kısa sürede dizi ve filmlerin aranan yüzü olmaya başladı. Genç kız, kadın hastalıklarıyla ilgili rahatsızlığını çözmek amacıyla internet aracılığı ile bulduğu Dr. A.K.'nın sahibi ve yöneticisi olduğu kliniğe başvurdu. Ameliyat bitince Çetinçay fenalaştı.

dilay-3

ARKADAŞLARI İSYAN ETTİ

Bu esnada klinikte yeterli müdahale yapılma olasılığı olmaması üzerine Çetinçay, apar topar kliniğin karşısında bulunan bir hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen genç kız kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Klinik sahibi Yardımcı Doçent Doktor A.K., ifadesi alınarak serbest bırakıldı. Dilay Çetinçay'ın sosyal medyada bulunan hesaplarında arkadaşları, “Basit bir kist alma ameliyatı ölümle sonuçlandı bu işin sonuna kadar gidilmesi gerekir” şeklinde yorumlar yaparken Çetinçay'ın babası Emekli Emniyet Havacılık Daire Başkanı Mustafa Çetinçay ise, “Kızım basit bir kist ameliyatı olmak için Bakırköy'de bir kliniğe gitmiş.

dilay-1

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Gazete Vatan’dan Tolga Atar’ın haberine göre operasyondan sonra odaya aldıklarında şoka girmiş ve bir saat klinikte kendine getirmeye çalışmışlar. Etrafında bir sürü hastane var o kadar beklenmeden zamanında her hangi bir hastaneye kaldırılsa belki hayatta ve aramızda olacaktı” dedi. Acılı babanın başvurusu üzerine klinik ve doktor hakkında soruşturma başlatıldı.

dilay-2
Son güncelleme: 08:57 - 30.01.2018