Bebekken Nirvana’nın albüm kapağında yer aldı, şimdi gruba 150 bin dolarlık dava açıyor

Nirvana'nın ikonik albümü Nevermind'ın kapağında bebekken yer alan adam, fotoğrafının kullanılmasının cinsel sömürü olduğunu iddia ederek 150 bin dolarlık dava açtı.

Bebekken Nirvana’nın albüm kapağında yer aldı, şimdi gruba 150 bin dolarlık dava açıyor

Şimdi 30 yaşında olan Spencer Elden, 1991 albüm kapağında yer almasına rıza gösteremediğini iddia ederek grubun hayatta kalan üyelerine ve Kurt Cobain’in mal varlığına karşı dava açıyor.

Nevermind, dünya çapında 30 milyonun üzerinde kopya satarak tüm zamanların en çok satan albümlerinden biri oldu. Ancak şimdi Elden, grubun fotoğrafını kullanarak federal çocuk pornografisi yasalarını ihlal ettiğini iddia ediyor ve grubu cinsel sömürüyle suçluyor.

Mahkeme belgelerine göre Elden, 4 aylıkken fotoğrafta olmaya rıza gösteremeyeceğini ve yasal vasilerinin de rıza göstermediğini iddia ediyor. Grubun, fotoğrafa albüm kapağında yer verirken cinsel organını bir çıkartmayla kapatılacağına söz verdiğini ancak bu sözlerini tutmadıklarını da iddia ediyor.

Davada, kapak resminde bir bebek olarak çıplak görünmesinin Elden için ömür boyu zarara yol açtığı iddia ediliyor.

FBI, Nirvana solisti Kurt Cobain'in ölümüyle ilgili dava dosyalarını yayınladı İlginizi Çekebilir FBI, Nirvana solisti Kurt Cobain'in ölümüyle ilgili dava dosyalarını yayınladı Ünlü şarkıcı Kurt Cobain'in saç teline rekor fiyat verildi İlginizi Çekebilir Ünlü şarkıcı Kurt Cobain'in saç teline rekor fiyat verildi