Bedenime kendime hep iyi davranıyorum

Kurtlar Vadisi Pusu’nun Ajan Zeynep’i kızı Deren Talu’yla gurur duyuyor

Bedenime kendime hep iyi davranıyorum

Defne Samyeli  “Spor ve sağlıklı beslenme çok önemli, kararında yapıyorum. İstediklerimi kendimden esirgemiyorum. Elimden geldiğince sağlıklı besleniyorum” diye konuştu.

Sunuculuktan haberciliğe, müzikten yazarlığa ve oyunculuğa kadar geniş bir yelpaze içinde mücadele eden Kurtlar Vadisi Pusu'nun Ajan Zeynep'i Defne Samyeli, 19 yaşındaki kızı Deren Talu ile gurur duyuyor. Samyeli'yle kızı Deren'den haberciliği bırakış nedenlerine, tiyatro çalışmalarından pek yakında kitaplaştıracağı formda kalmasının sırlarına kadar her konuyu konuştuk…

13

– Kızınız Deren fotomodel dünyasında…
Deren, Los Angeles'ta Santa Monica College'da eğitimini sürdürürken NYFA'nin oyunculuk kurslarına da gidiyor. Öte yandan fizik olarak global moda sektörünün tam aradığı özelliklere sahip. Bildiğiniz gibi Atıl Kutoğlu'nun defilesinde podyuma çıktı ve bir anda herkesin dikkatini çekti. Dolayısıyla Deren'e çok teklif geliyor.
– Hedefi oyunculuk…
Sinemayı da televizyonu da çok seven Deren, henüz 19 yaşında. Hayatı tüm heyecanıyla ve umutlarıyla yaşıtları gibi yaşıyor. Hem öğrencilik hem de modellikten dolayı Los Angeles-İstanbul arasında mekik dokuyor.
– Teklifleri konuşalım
Amerika'dan tatil için İstanbul'a geldi ve üç tane dizi teklifi aldı. Ancak Deren ‘Eğitimimi yarıda bırakamam' diyerek gelen teklifleri geri çevirdi.
– Önce eğitim…
Elbette. Bir anne olarak görevim mutluluğu için ona destek olurken temkinli de olmak. Deren'le gurur duyuyorum.

12

Küçük kızınız Derin'in gönlü de oyunculukta mı?
Kızlarım güzel sanatlara meyilli. Derin olağanüstü güzel tasarım ve resim yapıyor. Özel bir eğitim alması fikrini tartışıyoruz aile içinde. Kamera önünde de çok rahat, o da drama derslerine başlamak istiyor bu yıl.

Habercilikle severek ayrıldık

– Sizin oyunculuk tutkunuzun profesyonelliğe dönüşmesi nasıl olmuştu?
Sanat deyince öncelikli olan hep müzikti. Birkaç sene önce, kalbimde oyunculuk için de büyük bir yer açıldı. Bunu tetikleyen gelen oyunculuk teklifleriydi. Karar verince de profesyonel eğitim aldım.
– Haber yayıncılığına küstünüz mü?
Üç yıl önce habercilikle yollarımızı severek ayırdık. Bitti dedim ve bir daha arkama dönüp de bakmadım.
– Haberci olarak çok sevildiniz…
Haber televizyonculuğunun özel ve serbest haberlerle en çok ses getirdiği zamanlarda en kalifiye ekiplerden oluşan haber merkezleriyle çok büyük işler yaptım.

Çok meşekkatli iştir

Ekranın haber yayıncılığını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Haber yayıncılığı yapan arkadaşların emeğine söyleyecek sözüm yok. Çok meşekkatli, dikkat ve çok fazla alanda güncel bilgi sahibi olmayı gerektiren bir iştir bu. Layıkıyla yapanlara saygımız sonsuz.

17

Önce kısa film sonra albüm

– Müzik ve senaryo yazarlığınızla ilgili çalışmalarınız ne durumda?
Bu işler toprağa tohum atmak gibi. Besteler ya da hikayeler, onları önce tohum hallerinde oluşturup bilinçaltıma gömüyorum. Sonra en uygun zamanlarda sulayıp gübreliyorum diyelim. Hazır oldukları zaman gün ışığına çıkacaklar.
– Neler var?
Biri kısa film senaryosu, prodüksiyon için altyapı hazır olduğu an çekmeye başlayabiliriz. Onun yolu festivaller olacak. Müziğe gelince, albüm hazırlığı içindeyiz. Kendi şarkılarımdan kaçına yer vereceğim, ona daha zaman var.

16

Tüm vaktim Zeynep'in

Bir tiyatro oyunu hazırlığınız vardı…
Provalara başlama aşamasındayken Kurtlar Vadisi Pusu'daki yoğunluğum nedeniyle tiyatrodan vazgeçtim. Aynı anda yapılabilecek ve yapılamayacak işler var. Oyunculuktaki tüm vaktimi Kurtlar Vadisi Pusu'daki Zeynep'e ayırmaya kararlıyım.

15

Fit olma sırlarımı kitap yapacağım

– Formda ve güzel kalmanızın sırlarını hep saklayacak mısınız?
Fazla uğraşmam gerekmiyor. Doğuştan şanslıyım sanırım, Allah'ın bana verdikleri için hep şükrediyorum, ama onları da hor kullanmıyorum. Spor ve sağlıklı beslenme çok önemli, kararında yapıyorum. İstediklerimi kendimden esirgemiyorum. Bedenime, kendime hep iyi davranıyorum. Güneşle ilişkim mesafeli. Sigara, vs gibi kötü alışkanlığım hiç yok. Tuza ve şekere karşı zayıfım sadece. Onları da aşırı tüketmekten kaçınıyorum. Elimden geldiğince sağlıklı besleniyorum. Takipçilerimden ‘güzellik ve bakım kitabı yaz' baskısı sürüyor. Fırsat bulunca fit olmanın sırlarını bir kitapta toplayacağım.

Loading...