Sözcü Plus Giriş

Berfu Yenenler kimdir? Berfu Yıldız Yenenler nereli ve kaç yaşında?

Eser Yenenler evliliği ilgili uzun süre magazin gündeminden düşmeyen ve YouTube kanalına koyduğu videolar ile dikkat çeken Berfu Yenenler hakkında bilmek istediğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz. Berfu Yenenler kimdir? Nerede doğdu, kaç yaşında, dizileri, filmleri ve albümleri…

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 10:46, 11/05/2020
Berfu Yenenler kimdir? Berfu Yıldız Yenenler nereli ve kaç yaşında?

BERFU YILDIZ YENENLER KİMDİR?

Berfu Yıldız Yenenler, 1995 yılında Kocaeli İzmit'te dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği'nden mezundur. Adını ilk kez 2015 yılında ailesinin desteğiyle katıldığı Miss Turkey Güzellik Yarışması ile duyurmuştur. Yine aynı yıl Miss International Yarışması’nda da Türkiye’yi temsil eden Berfu Yıldız Yenenler, Eser Yenenler ile yaşadığı ilişki ve sonrasında evliliği ile uzun süre magazin gündemini meşgul etmişti.

Eser Yenenler'in, Berfu Yıldız’a evlenme teklifi ederken taktığı yüzüğün taşının küçük olması sosyal medyada uzun süre konuşulmuş, Eser Yenenler, Berfu Yıldız'ı 14 Şubat’ta Finlandiya’ya götürerek burada romantik bir evlenme teklifi yapmıştı. 2019 yılının Haziran ayında evlenen çiftin Kuzey isimli bir çocukları bulunmaktadır. Berfu Yenenler, 1.76 metre boyunda, 53 kilo ve Terazi burcudur.