Bergüzar Korel hakkında takipsizlik kararı

Twitter'da Bergüzar Korel adına açılan bir hesaptan yapılan gönderiler oyuncunun başına dert oldu. Yapılan şikayet üzerine başlatılan soruşturmada oyuncu tek sosyal medya hesabının Instagram olduğunu ifade etti. Savcılık da hesabın Korel'e ait olduğuna dair yeterli tespitin olmadığı gerekçesiyle soruşturmaya takipsizlik kararı verdi. 

Bergüzar Korel hakkında takipsizlik kararı

Bergüzar Korel hakkında ‘@BerguzarOfical’ rumuzuyla Twitter üzerinden 29 Kasım 2020’de yapılan bir paylaşım nedeniyle Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’na ihbarda bulunuldu. İhbar üzerine emniyetin araştırmalarında söz konusu hesap bulunamadı, ancak hesabın Bergüzar Korel’e ait olabileceği değerlendirildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma, Korel’in İstanbul’da ikamet etmesi nedeniyle yetkisizlik kararıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Bergüzar Korel ise hakkındaki “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik” soruşturmasını “şüpheli” sıfatıyla ifadeye çağrılması üzerine öğrendi.

“SADECE INSTAGRAM KULLANIYORUM”

Bunun üzerine Korel, adını ve fotoğrafını kullanarak hesap açıp Twitter’da paylaşım yapan kişi veya kişiler hakkında şikayetçi oldu. Korel ayrıca avukatı aracılığıyla savcılığa savunma dilekçesi sundu.

Dilekçede, “tanınırlığı nedeniyle ismi ve fotoğraflarının bilgisi ve rızası dışında çeşitli dijital platformlarda kullanıldığını, Instagram hesabı dışında başka herhangi bir sosyal medya hesabı olmadığını ve ‘@BerguzarOficial’ adlı hesaba ilişkin kamuoyunu meşgul eden konularda paylaşım yapılması nedeniyle rahatsızlık duyduğu için Twitter’a şikayet bulunduğunu, Instagram hesabından da Twitter’da hesabı olmadığına dair açıklama yaptığını” ifade etti.

“HESABIN KOREL’E AİT OLDUĞUNA DAİR YETERLİ DELİL YOK”

Soruşturmayı tamamlayan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Takipsizlik kararında, paylaşımın ‘@BerguzarOficial’ kullanıcı ismiyle açılan bir hesapla yapıldığı, bu hesabın Bergüzar Korel’e ait olduğuna ilişkin yeterli tespitin olmadığı, ayrıca toplum tarafından bilinen şöhret sahibi kişilerin kişisel bilgi ve fotoğraflarıyla birçok sosyal medya hesapları açıldığının bilinen ve yaygın bir gerçek olduğu, soyut tespitler dışında Korel’in atılı suçu işlediğine dair kamu davası açmaya yeter kanıt ve emare bulunmadığı, yeterli şüphe elde edilemediği, şüphelinin olayla alakası bulunduğuna yönelik bir delil veya tanık da bulunmadığı kaydedildi. (DHA)

Bergüzar Korel'den ücretsiz reklam İlginizi Çekebilir Bergüzar Korel'den ücretsiz reklam Bergüzar Korel üçüncü çocuğuna hamile İlginizi Çekebilir Bergüzar Korel üçüncü çocuğuna hamile Bergüzar Korel'e çirkin mesaj İlginizi Çekebilir Bergüzar Korel'e çirkin mesaj

 

 

Loading...