Bergüzar Korel ve Hatice Şendil SMA hastası çocuk için 6 saat canlı yayın yaptı

Hatice Şendil ve Bergüzar Korel, dün akşam SMA hastası Poyraz Ali'nin ilacının parasını toplayabilmek için Instagram'dan 6 saat canlı yayın yaptı.

Bergüzar Korel ve Hatice Şendil SMA hastası çocuk için 6 saat canlı yayın yaptı

Oyuncu Bergüzar Korel ve oyuncu Hatice Şendil, Spinal Müsküler Atrofi (SMA) tip 1 hastası 3 yaşındaki Poyraz Ali’nin gen tedavisini tamamlayan Zolgensma ilacının ücretini toplayabilmek için Instagram’dan canlı yayın yayıp bağış topladı.

ÜNLÜ İSİMLER BAĞIŞ TOPLAMAK İÇİN SIRAYA GİRDİ

Zolgensma’nın parasının toplanması için Pelin Karahan, Kerem Bursin, Hande Erçel, Kaan Yıldırım, Aytaç Şaşmaz, Merve Dizdar, Halit Ergenç, Miray Daner, Birce Akalay, Fahriye Evcen, Onur Büyüktopçu, Furkan Palalı, Boran Kuzum, Demet Özdemir, Alina Boz, Aslı Enver ve Esra Erol gibi birçok ünlü isim harekete geçti.

Sıra sıra canlı yayına konuk olan ünlü isimler, hem bağış yaptı hem de hayranlarından destek bekledi.

Spinal Müsküler Atrofi (SMA) tip 1 hastası 3 yaşındaki Poyraz Ali Kurttekin.

Tuğçe ve Ali Kurttekin çiftinin 3 yaşındaki çocukları Poyraz Ali’nin dünyanın en pahalı ilacı olarak bilinen ve eksik olan gen tedavisini tamamlayan ‘Zolgensma’ ilacını alabilmesi için kilo almaması gerekiyor. Çocuklarda 13,5 kiloya kadar uygun görülen ilacı Poyraz Ali’nin kullanabilmesi için şu anda olduğu 12 kilodan tek gram bile fazla kilo almaması gerekiyor ve tedaviye bir an önce başlaması gerekiyor.

Kerem Bürsin-Hande Erçel

Aytaç Şaşmaz-Kaan Yıldırım

Fahriye Evcen

SMA'dan ikinci çocuklarını da kaybetmek istemeyen aile yardım bekliyor İlginizi Çekebilir SMA'dan ikinci çocuklarını da kaybetmek istemeyen aile yardım bekliyor SMA hastası Duru'nun tedavisi için kilo almaması gerekiyor İlginizi Çekebilir SMA hastası Duru'nun tedavisi için kilo almaması gerekiyor