Berna Laçin, referandum konusunda uyardı

Oyuncu Berna Laçin, referandumda oy kullanacak vatandaşları hâlihazırda yürütülen propaganda faaliyetleri konusunda uyardı.

Berna Laçin, referandum konusunda uyardı

Berna Laçin, referanduma sayılı günler kala yapılan propagandaların halkı bilgilendirmekten çok uzakta olduğunun altını çizerek, “İnsanlar evet ya da hayır dedikten sonra nelerin değişeceğini anlamak üzere referandum için teklif edilen maddeleri dikkatlice incelemeli” dedi ve şunları yazdı: “Propagandalara kulak tıkayın, alın referandum için teklif edilen maddeleri önünüze, gözünüzle gördüğünüzü aklınızın süzgecinden geçirin. Arkadaş insaf! Ya propaganda hazırlayanlar mevzuatı tersinden anlamış,ya birileri aklımızla dalga geçiyor! Hani zamanında Mısır’da bir günde herkesin evine arsasına, parasına el konuldu ya hah işte o madde referandumda.Tek kişi karar verecek buna.

berna-lacin-ic
18 maddelik oylamayla alakası olmayan şeyler anlatıp ” O yüzden evet” demek… Anlat işin doğrusunu, evet mi hayır mı herkes aklıyla desin!

“Başkanın artık cumhurun yani tüm halkın değil partisinin başkanı olacağına dair madde

berna-lacin-ic-2Vallaha ben kendim demiyorum, birkaç madde koydum bir göz atın, bir düşünün, yarını da tartın kendiniz karar verin…

Gördük ki siyasiler çabuk kandırılabiliyor. 5 sene sonra gene birileri kandırırsa,Tek Adam Başkanlığı’nda o pirincin taşını ayıklayamayız işte!

Berna Laçin'den öğüt niteliğinde bir paylaşım İlginizi Çekebilir Berna Laçin'den öğüt niteliğinde bir paylaşım
Berna Laçin'den konuşma yasaklarıyla ilgili tweetler attı İlginizi Çekebilir Berna Laçin'den konuşma yasaklarıyla ilgili tweetler attı

Loading...