Sözcü Plus Giriş

Berna Laçin’den Trump paylaşımı

Berna Laçin, hesabından paylaştığı Donald Trump karikatürü üzerinden dünya üzerinde yaşanan politik gerilimlere yönelik gönderme yaptı. Laçin, paylaştığı karikatürle çarenin işçi sınıfında olduğunun sinyalini verdi.

null
Güncellenme: 11:56, 03/02/2017
Berna Laçin’den Trump paylaşımı

Sosyal medya hesabından, günlük hayata dair paylaşımların yanı  sıra siyasi içerikli paylaşımlarda da bulunan Berna Laçin, Amerika’da sürüp giden Donald Trump tartışmaları ve protestoları üzerinden Türkiye gündemine bir göndermede bulundu. Hesabından, Trump’un Meksika sınırına yaptıracağı duvarı tiye alan bir karikatür paylaşan Berna Laçin, altına; “Bu arada, çarenin işçi sınıfında olduğunu nasıl güzel anlatmış. Bayıldım. Kim acaba fikir sahibi” notunu düştü. Karikatürü repost eden Laçin ayrıca, “Instagram’da repost ettim şimdi. Tüm iktidarlara yapılsa Dünya bayağı güzel bir yer olabilir aslında” diyerek yaşanan gerginliklerde politikacıların büyük rol oynadığının da altını çizdi.

berna-lacin-ic
Laçin’in paylaştığı karikatürde, Donald Trump yanındaki işçiye “Biz Amerika’yı korumak için bir duvar inşa edeceğiz” diyor. İşçi de duvarı Meksika sınırı yerine Trump’un üzerine inşa ediyor.

Yayınlanma Tarihi:07:53,