Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Beyonce ve diğer ünlülerin sosyal medya tarifeleri
Beyonce ve diğer ünlülerin sosyal medya tarifeleri
Sosyal medya hesaplarını özel hayatlarına dair paylaşımlar yapmak ya da işleriyle ilgili bilgiler vermek için kullanan ünlüler, takipçi sayılarının artmasıyla birlikte buradan hatırı sayılır paralar kazanmaya başladı.
Magazin 24 Nisan 2017 - 09:55

Dünya çapındaki ünlü isimlerin takipçi sayılarına göre yüzbinlerce dolar aldıkları paylaşımları dikkat çekerken, Türkiye’deki ünlü isimler de sosyal medyadan para kazanma yolunda ilerlediği görülüyor. Twitter, Instagram ve Facebook fenomenleri, ürün tanıtarak veya satış yaparak çok büyük kazançlar sağlayabiliyor. Bazı bloggerlar tek bir paylaşımdan onbinlerce dolar alıyor. Bilinirliğine göre tanıtım tarifesi değişirken, takipçi sayısı fazla olanın paylaşım ücreti de yüksek oluyor. Bu konuda ABD ve Avrupa’daki ünlüler başı çekiyor. Instagram ünlüler için en karlı mekanlardan biri artık. 100 milyon takipçisi olan Beyonce’un tek paylaşımı 1 milyon dolar. Onu Jenner kardeşler izliyor. Kendall’ın 79 milyon takipçisi var. Tek paylaşımı için 125 ile 300 bin dolar. Türkiye'de de Demet Akalın 20 bin lirayı bulan tanıtım tarifesi ile ipi göğüslüyor.

HER ÜNLÜ PARA ALMIYOR

Twitter, Instagram gibi çok popüler sosyal paylaşım sitelerinde beğeni ve paylaşımlarına astronomik rakamlar teklif edilse de bunları para çevirmeyen ünlüler de yok değil. Örneğin; Tarkan, Cem Yılmaz, Kıvanç Tatlıtuğ paylaşımlarına karşı para istemiyor. Üstelik bu ünlülere tek paylaşım için 50 bin liraya kadar varan baş döndürücü teklifler yapıldığı iddia ediliyor. İşte ünlü isimlerin paylaşımları karşılığında aldıkları iddia edilen tutarlar:

Burcu Esmersoy 8 bin
Sinem Kobal 7 bin
Ivana Sert 10 bin
Eda Taşpınar 10 bin
Özge Ulusoy 8 bin lira.