Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bilirkişi onayladı; Aslı Enver haklı
Bilirkişi onayladı; Aslı Enver haklı
Hollandalı yapım şirketi Endemol Shine'nin Türkiye'de iflas kararı almasının ardından alacak davası açan oyuncuları bilirkişi raporları da haklı buldu. Mahkemeye sunulan bilirkişi raporunda Aslı Enver'in sözleşme gereği yurtdışına satılan dizilerin gelirlerinden 32 bin 533 TL, İbrahim Çelikkol'un 139 bin 541 TL alacağının olduğu belirtildi.
Fatma VURGUN
Magazin 18 Temmuz 2018 - 09:35

Aslı Enver, 2016 yılında çekilen “Kış Güneşi” isimli dizi de başrol oynamıştı. Yapım şirketi ile imzaladığı anlaşmaya göre, dizinin yurt dışı satışlarından yüzde 4 gelirin kendisine ödenmediği gerekçesiyle İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne dava açmıştı. Bilirkişiye giden dosyada, yurtdışına satılan dizilerin gelirlerinden Aslı Enver’e 32 bin 533 TL ödenmesi gerektiği belirtildi.

Aynı yapım şirketine oyuncu İbrahim Çelikkol da yurtdışı satışlarından elde edilen yüzde 5 gelirin kendisine ödenmediği gerekçesiyle dava açmıştı. Bilirkişi raporunda Çelikkol’a da 139 bin 541 TL ödenmesi gerektiği kaydedildi.

Çelikkol, “Kördüğüm”, Aslı Enver de “Kış Güneşi” isimi dizilerde oynamıştı.

Son güncelleme: 14:11 - 18.07.2018