Sözcü Plus Giriş

Bir tepki de Tarkan’dan: Yapılan haksızlık ve çifte standart hiç adil değil

Kademeli normalleşme takviminde sanatçılara yönelik adımların atılmamasına tepki gösteren ünlü şarkıcı Tarkan, "Pandemi sürecinde müzik ve eğlence sektörüne yapılan haksızlık ve çifte standart hiç adil değil" diyerek acilen sektöre destek sağlanması çağrısında bulundu. Ünlü şarkıcılar Ebru Gündeş ve Hakan Altun da sosyal medya hesaplarından sanatçılara yönelik karar alınmamasını eleştirdi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 22:10, 01/06/2021
Bir tepki de Tarkan’dan: Yapılan haksızlık ve çifte standart hiç adil değil

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı kademeli normalleşme takvimininde aylardır işlerinden uzak kalan sanatçılara yönelik adımların atılmaması sektörden isimlerin tepkisi çekti. Bir tepki de ünlü şarkıcı Tarkan’dan geldi.

Sosyal medya hesabından tepkisini dile getiren Tarkan, şu ifadeleri kullandı:

* Pandemi sürecinde müzik ve eğlence sektörüne yapılan haksızlık ve çifte standart hiç adil değil.

* Yetkililerin sanata ve sanatçıya karşı duyarsız, saygısız yaklaşımı ise ayrıca çok üzücü ve düşündürücü.

* Yetkili merciler acilen müzik ve eğlence sektörünü destekleyici yönde yeni karar ve uygulamalarla sanata, sanatçıya, tüm sanat çalışanlarına ve emekçilerine sahip çıkmalı.

HAKAN ALTUN ENSTRÜMANININ TELLERİNİ KESTİ

Ünlü şarkıcı Hakan Altun, uzun süredir işlerinden uzak kalan sanat dünyası ve sektörün çalışanlarına yönelik adım atılmamasına enstrümanının tellerini keserek tepki gösterdi.

Altun, “Bilmem anlatabildim mi?” notunu düştüğü paylaşımında “Müzisyenleri unutmayın”, “Müzik susmasın”, “Sanat hep var olsun” etiketlerine yer verdi.

BİR TEPKİ DE EBRU GÜNDEŞ’TEN

Kademeli normalleşme takviminde sanatçılara yönelik adım atılmamasına yönelik bir tepki de ünlü şarkıcı Ebru Gündeş’ten geldi.

Sosyal medya paylaşımında Gündeş şu ifadeleri kullandı:

* Biz sadece çalışmak istiyoruz… Çünkü bizler sahneye çıktığımızda yüzlerce kişi çalışıyor ve bu emekçiler nerdeyse 1,5 yıldır bugün için mücadele veriyorlar…

* Lütfen sesimizi duyun, sonra da duyurun… İnanın müziğin sesini duymak herkese iyi gelecek.

Ebru Gündeş ayrıca paylaşımında “Müzik susmasın” etiketini kullandı. Bu etikette sektörden isimler binlerce paylaşım yaptı.

İlginizi ÇekebilirSanatçılar isyan etti: İktidarın zihniyetinde sanat şeytan işi!Sanatçılar isyan etti: İktidarın zihniyetinde sanat şeytan işi!İlginizi ÇekebilirEsnaf saat sınırlamasına tepkili: Bu şekilde pandemi değil, sadece esnaf biterEsnaf saat sınırlamasına tepkili: Bu şekilde pandemi değil, sadece esnaf biterİlginizi ÇekebilirSanatçılardan 'kademeli normalleşme' tepkisi: Yazıklar olsunSanatçılardan 'kademeli normalleşme' tepkisi: Yazıklar olsun
Yayınlanma Tarihi:18:08,