Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Birce Akalay 23 Nisan kutlamalarında Atatürk’ün adının daha fazla anılması gerektiğini söylüyor
Birce Akalay 23 Nisan kutlamalarında Atatürk’ün adının daha fazla anılması gerektiğini söylüyor
Birce Akalay, sosyal medya hesabından 23 Nisan ve Atatürk hakkında paylaşımda bulundu.
Erdinç YAPAN
Magazin 23 Nisan 2016 - 11:08

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü çocuklara armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk böylesi önemli bir günü geleceğin mimarlarına armağan ederek ne kadar geniş görüşlü bir lider olduğunu göstermişti. Üzerinden yıllar geçmesine rağmen giderek dünya çapında kutlanan bir bayram haline gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ne yazık ki Türkiye’de yani doğduğu topraklarda siyasi çatışmaların gölgesinde kutlanıyor. Böylesi bir ortamda yapılan kutlamalar güzel ve başarılı oyuncu Birce Akalay’ın da dikkatinden kaçmamış. Akalay, yaptığı paylaşımda ülkemizin içinde bulunduğu durumu da özetlemiş. İşte o paylaşım:

”Efendiler! Büyük Millet Meclisi Hükümeti, Türkiye ve Türkiye halkının beka ve istiklalini temine çalışıyor. Çünkü Türkiye’nin asıl sahibi, meşru ve gerçek sahibi olan Türkiye halkının kati arzu ve iradesi bu yoldadır…” M.Kemal Atatürk

23 Nisan 1920 TBMM kuruldu. Ata’nın Ulusal egemenlik konuşmasından 5 yıl sonra ise o tarihi günü çocuklara armağan etmiş. Muhteşem bir nesile örnek olan o güzel adam şimdi bazı kesimler tarafından anılmaya korkulurken,o kesimler çocuklarını nefretle büyütüyorlar..Hepsinin derdi ise aynı; egemenlik,demokrasi ve gelecek kaygısı.
İronik. Maalesef. Canım Ata’m. Ulusal egemenliğimizin 96. Yılı ve Çocuk Bayramımız Kutlu olsun!

Son güncelleme: 13:13 - 23.04.2016