Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bismil’de Ebru Yaşar Gülseven Ortaokulu’nun temeli atıldı
Bismil’de Ebru Yaşar Gülseven Ortaokulu’nun temeli atıldı
İşadamı Necat Gülseven’in, eşi ünlü sanatçı Ebru Yaşar Gülseven adına Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde yaptırdığı okulun temeli atıldı.
Magazin 9 Şubat 2018 - 12:34

İşadamı Necat Gülseven'in, Bismil ilçesinde eşi Ebru Yaşar Gülseven adına yaptırdığı okulun temeli atıldı. Bismil ilçe merkezinde 4,5 dönüm arsa üzerine, 12 derslikli olacak ortaokul binası için çalışmalar başladı. Tüm maliyeti, bağışçı Gülseven Turizm Otelcilik İnşaat A.Ş. tarafından karşılanacak okulun maliyeti 2,5 milyon TL olacak. 2018-2019 eğitim yılına yetiştirilmesi planlanan okuldan yılda bin 50 kişi mezun olacak.

HIZLI BİR ŞEKİLDE TEMEL ATMA İŞLEMİNE BAŞLADIK

Okulla ilgili protokolün 1,5-2 ay önce yapıldığını anımsatan Gülseven, “Arsamızı teslim ettikten sonra hızlı bir şekilde temel atma işlemlerine başladık. Hızlı bir şekilde çalışma devam ediyor. Gülseven, Turizm Otelcilik İnşaat A.Ş, tarafından yaptırılan Ebru Yaşar Gülseven Ortaokulu bin 50 kişilik okul olacak. Bismilli olmam nedeniyle burada böyle bir okul ihtiyacı olduğu için bu çalışmayı yapmamız gerektiğini düşünerek, yola çıktık. Her iş adamının da bu tarz hayırlı işleri yapması gerektiğini düşünüyoruz. Sonuçta terör bölgesi olan bir bölge. Ne kadar eğitim ve öğretim olursa çocuklar o kadar terörden uzaklaşmış olacak. İnşallah 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına yetiştirmeye çalışacağız. Bismil halkına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“AİLESİNE VE KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç ise, temeli atılan okulun vatandaşlara hayırlı olmasını diledi. Gülenç, “Gelecek nesillere bırakılacak bu değerli eseri Bismil'e, Diyarbakır'a ve ülkemize kazandıran hayırsever iş adamı Necat Gülseven ve ailesine teşekkür ediyorum. Geleceğimizi düşünerek yapmış oldukları bu değerli katkı çok önemli. Bismil birçok ilden büyük bir ilçedir. Bundan dolayı da eğitim açısından bizim bu ilçeye yapacağımız yatırımların, buradaki fiziki şartları iyileştirmeye yönelik yapacağımız yatırımların artırılması için daha fazla çalışmamız daha fazla kaynak bulmamız gerekiyor. Biz Bismil Belediyesi olarak böyle hayırlı yatırım yapmak isteyen iş adamlarımıza arsa kazandırılması yeni okulların yapılması konusunda kapılarımız daima açıktır. Bundan sonra da inşallah aynı hızla bizler hem hayırseverlerimizin, hem yerel yönetimlerimizin hem de devletimizin göndereceği kaynaklarla Bismil'de yeni yeni dersliklerde çocuklarımızın eğitim aldığı okulların fiziki şartlarını iyileştireceğiz” diye konuştu.
(İHA)