Sözcü Plus Giriş

Bu dönemde öğretmenlerin işi zor

Ekranın yeni dizisi ‘Adı Efsane’de Bahar öğretmen rolünde izlediğimiz Gökçe Bahadır’ın kalbi şu aralar 17 Mart’ta vizyona girecek ‘Aşk Uykusu’ adlı film için çarpıyor. Aynı zamanda bir saç bakım markasının da yüzü olan Bahadır’la yeni dizisini, vizyona girecek filmini ve Efe Duru’yla yaşadığı aşkı konuştuk.

Yüksel ŞENGÜL
Güncellenme: 01:20, 18/02/2017
Bu dönemde öğretmenlerin işi zor

Ekranın yeni dizisi ‘Adı Efsane'de Bahar öğretmen rolünde izlediğimiz Gökçe Bahadır'ın kalbi şu aralar 17 Mart'ta vizyona girecek ‘Aşk Uykusu' adlı film için çarpıyor. Aynı zamanda bir saç bakım markasının da yüzü olan Bahadır'la yeni dizisini, vizyona girecek filmini ve Efe Duru'yla yaşadığı aşkı konuştuk.

– Sizi ‘Yaprak Dökümü'ndeki Leyla karakteriyle tanıdık. Şu anda ise çok daha güzel ve seksi bir Gökçe Bahadır var karşımızda. Bunun sırrı ne?
Öncelikle çok teşekkür ederim. Aslında bunun bana has bir durum olduğunu zannetmiyorum. Bence yıllar bütün kadınlara yarıyor. Önemli olan kendinize iyi bakmanız. Fit olmak için hemen hemen her kadının yaptıklarını yapıyorum (gülüyor).
– Bugüne dek hayata dair aldığınız kararlardan ve şu an bulunduğunuz noktadan memnun musunuz?
Aldığım hiçbir karardan pişman olmadım ve bulunduğum noktadan çok mutluyum. Ben bu yola şöhret olmak niyetiyle girmedim. Girdiğim yolun uzun bir yolculuk olduğunu biliyordum ve bu yüzden de hiçbir şey için acelem yok. Keyfini çıkararak, tadına vararak ve kendimi tüketmeden bu işte ilerlemeyi hedefliyorum.

9

DANS VE ŞARKI VAZGEÇİLMEZİM

– Yeni diziniz ‘Adı Efsane'nin Bahar Öğretmen karakterini canlandırmak size neler hissettiriyor?
Bu dönemde öğretmenlerin işi zor çünkü çok büyük emek vererek bir yerlere geliyorlar. Dilerim bu işi emeğiyle yapan herkes hak ettiği yeri bulsun.
– Öğretmen olmayı hiç düşündüğünüz mü?
Ben küçükken de “Öğretmen olamam” derdim çünkü bir şeyleri iyi biliyor olmak, iyi anlatmak anlamına gelmiyor. İkisi başka yetenekler. Bu meslek özveri, sabır, fedakarlık gerektiriyor. Bu anlamda işini hakkıyla yapan bütün öğretmenlerimize büyük saygı duyuyorum. Karakteri canlandırırken, öğretmen olarak otorite kurmanın, öğrencilerin sana saygı duymalarını sağlamanın ama aynı zamanda onlarla iyi iletişim kurmanın ne kadar zor olduğunu bir kere daha anladım. Bahar Öğretmen'i çok sevdim; ona hayat vermek beni çok heyecanlandırdı.
– Oyunculuğunuzun yanı sıra sesinizin güzelliği ve dans yeteneğiniz de çok konuşuluyor. Bu açıdan müzikal anlamda sizden bir sürpriz bekleyebilir miyiz?
Dans etmek ve şarkı söylemek vazgeçilmezim diyebilirim. Bu ikili, oyunculuğumun yanı sıra hayatımda adeta bir terapi gibi. Yıllar geçtikçe geliştirme şansım da oldu. Bunu bir yerde kullanmayı istiyorum; kim bilir, belki sürpriz bir projeyle karşınıza çıkabilirim.

11

Amaç: Kaliteyle fark yaratmak

– Rol aldığınız dizinin yanı sıra, şu sıralar reklam çalışmalarıyla da gündemdesiniz. Marka yüzü olmaya nasıl karar verdiniz?
Henkel iyi bir marka; saç zaten ilgi duyduğum bir alan. Ürünün özelliklerini öğrenip reklam senaryolarını da okuyunca, birbirimize çok uygun olduğumuzu anladım. Üstelik bu projeyi beni düşünerek tasarlamış olmalarından çok mutlu oldum. Senaryoları bazı videolarımı izleyerek hazırlamaları etkiledi beni. Gliss'in duruşuyla hayatta durduğum yeri de çok özdeşleştirdim. Markanın amacı kaliteyle fark yaratmaktı ve biz de bu noktada buluştuk.
– Saçlarınız için özel bir bakım uyguluyor musunuz?
Saçlar, bir kadının güzel görünmesinde gerçekten çok önemli rol oynuyor. Yolda saçları havalı görünen bir kadına hepimiz dönüp bakıyoruz. O yüzden benim hayatımda da saçlarım önceliklidir. Her zaman bakım yapmaya çalışırım, ihmal etmem. Mutlaka şampuanımı, bakım kremlerimi ve yağlarımı saç tipime göre seçmeye özen gösteririm.

Kadınlar çok yetenekli

– Güzellik kavramına bakışınız nedir? Sürekli “Nasıl daha iyi görünebilirim?” diye dikkat eder misiniz?
Kadın olmak zaten başlı başına zor çünkü biz kendimizi güzel hissettiğimizde çok daha mutlu olabiliyoruz. Bu nedenle kadın olmak zor ama öte yandan çok güzel çünkü hayat bence öbür türlü çok sıkıcı olurdu. En azından hep uğraşacak bir şeylerimiz var, üstelik çok yetenekliyiz. Kadın olarak anne, ev veya iş kadını olarak birçok şeyi aynı anda başarıyla yürütebiliyoruz.

12

Efe hayatıma enerji katıyor

– Son dönemde pek çok farklı projede görev alıyorsunuz. Kazancınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Kazancımı daha çok kendime yatırım yaparak değerlendirmeye çalışıyorum çünkü kendimize katacağımız her şey bizim başarımız demek. Bu bir ev de olabilir çünkü sevdiğiniz evde oturmak huzur verir. Huzur da insanı başarıya taşıyan faktörler arasında yer alıyor.
– Tüm bu koşuşturmanın içinde özel hayatınızda da her şey yolunda gözüküyor. Sevgiliniz Efe Duru'yla evlenmeyi düşünüyor musunuz?
Beraberliğimden çok mutluyum çünkü Efe'yle her şey yolunda gidiyor. Sağlıklı ve huzurluyum. Hayatıma pozitif bir enerji katıyor, bu yüzden de benim için çok önemli. Dilerim her şey gönlümüze göre olur.

14

Etkileyici bir hikaye

– 17 Mart'ta yeni sinema filminiz ‘Aşk Uykusu' vizyona girecek. Bu film ve rolünüzle ilgili neler söylemek istersiniz?
Sinema filminin verdiği heyecan bambaşka. Mehmet Coşkundeniz'in romanından uyarlama olan filmde güzel bir kadro, iyi bir yönetmen ve usta bir ekiple çalıştım. Sonuçlarını hep beraber göreceğiz. Hikaye çok etkileyici, oynadığım karakter Yonca çok seven bir kadın. Film, tutkuyla seven ve sevgisiyle yanıp kavrulan bir kadını anlatıyor. Öykünün en acı tarafı da sevgisinin onu çektiği bataklıktan çıkaramaması. Hayatta her şey başımıza gelebilir fakat kendi kendimizi sürekli motive edip, düştüğümüz çıkmazlardan kendimizi kurtarmak için çalışmalıyız. Film bunu çok güzel ortaya koyacak.