Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Buket Aydın kimdir, kaç yaşındadır? İşte ünlü sunucu hakkında merak edilenler…
Buket Aydın kimdir, kaç yaşındadır? İşte ünlü sunucu hakkında merak edilenler…
Son zamanlarda en çok konuşulan isimlerden biri olan ünlü sunucu Buket Aydın'ın hayatı merak ediliyor. Kanal D'nin anahaber koltuğuna bir yıl önce oturan Buket Aydın, CNN Türk'te de 40 isimli programı hazırlayıp sunuyordu. Peki Buket Aydın kimdir, kaç yaşındadır? İşte ünlü sunucunun hayatı...
Magazin 26 Nisan 2019 - 18:29

Buket Aydın’ın yerel seçimlerden önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdiği röportaj sosyal medyada gündeme oturmuştu. Kılıçdaroğlu’nun “İstanbul ve Ankara’yı alacağız” sözlerine karşılık Buket Aydın’ın kahkaha atması tepki çekmişti. Ardından ise Buket Aydın kovuldu mu kovulmadı mı tartışmaları başlamıştı.

BUKET AYDIN KİMDİR?

Buket Aydın, 1 Ocak 1985’te Bursa’da doğmuştur.”İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü”nden mezun oldu. Attila İlhan’ın şiirleri üzerine master yaparak yüksek lisansını tamamladı. Kadıköy’de bulunan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu’nda eğitim alarak iyi dereceyle mezun oldu.

Bir sene özel bir radyoda haber spikerliği yaptıktan sonra Kanaltürk kanalına girerek spor bülteni ve daha sonra hafta sonu ana haber bültenlerinde sunuculuk yaptı. Kanal Türk’ten ayrıldıktan sonra TRT Türk kanalına geçerek program sunuculuğu yapan Buket Aydın 2011 yılı Nisan ayında yeniden yapılanmaya geçen NTV’ye transfer olarak haber kuşaklarında sunuculuk yapmaya başladı.

NTV’de hafta içi 23.00’da başlayan Gece Bülteni Kuşağını ve 20:00’da başlayan Ana Haber Bültenini sunan Aydın 2018 yılı Nisan ayında Kanal D’ye geçiş yaparak burada Ana Haber Bülteni’ni sunmaya başlamıştır. Aydın, aynı zamanda Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğretim görevlisidir.

2013 yılında iş adamı Erce Baykal’la evlenmiştir.

ÖDÜLLERİ

En iyi Haber Spikeri Ödülü, Düzce Üniversitesi
2016 Anadolu Medya Ödülleri
4. Fashion TV Eyewear Moda Ödülleri (En iyi Giyinen Kadın Haber Sunucusu)
İnternet Medyası Yılın En İyileri Ödüllleri, (Yılın Kadın Haber Spikeri Ödülü)
İnternet Medyası Yılın En İyileri Ödüllleri, (Yılın Gece Haberleri Bülteni, ‘Gece Bülteni Kuşağı’

Son güncelleme: 18:31 - 26.04.2019