Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bülent Ersoy icradan kurtuldu
Bülent Ersoy icradan kurtuldu
Şarkıcı Lerzan Mutlu’ya, “Ben sesimle döver, bilgimle gömerim” dediği iddiasıyla 900 lira para cezasına çarptırılan sanatçı Bülent Ersoy’a, Lerzan Mutlu’nun avukatı tarafından vekâlet ücretini ödemediği gerekçesiyle başlatılan icra takibi sona erdi. Ersoy, Lerzan Mutlu’nun avukatına faizi ve harcıyla birlikte 2 bin 606 liralık vekalet ücretini ödedi.
Fatma VURGUN
Magazin 24 Ekim 2018 - 10:06

2016 yılının Mayıs ayında hayatını kaybeden Oya Aydoğan'ı hastanede tedavi gördüğü sıralarda ziyaret eden ünlü sanatçı Bülent Ersoy, hastane çıkışında yaptığı basın açıklamasında Lerzan Mutlu için, “Sen kime sesini yükseltiyorsun. Dua etsin kafam dolu. Adamın canlı yayınını basarım” demişti. Bu açıklamanın ardından Lerzan Mutlu, Bülent Ersoy hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Ersoy hakkında “tehdit” suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Bülent Ersoy'un daha sonra telefonla bağlanarak “Ben sesimle döverim, bilgimle gömerim” diyerek yine tehdit ettiği iddia edilmişti. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi, 5 ay önce ‘tehdit’ suçundan Bülent Ersoy'u 30 gün adli para cezasına çarptırmıştı. Bülent Ersoy'un cezasında indirime giren mahkeme, adli para cezasını 18 güne düşürmüştü. Bülent Ersoy'un günlüğü 50 liradan 18 gün karşılığı 900 lira para cezasına çarptırılmasına karar vermişti. Ayrıca Lerzan Mutlu'nun avukatına 2 bin 180 liralık vekâlet ücretini de Ersoy'un ödemesine karar vermişti.

VEKALET ÜCRETİNİ ÖDEDİ

İddiaya göre Bülent Ersoy, Lerzan Mutlu'nun avukatının harç ve faiziyle birlikte 2 bin 606 liralık vekalet ücretini ödemedi. İstanbul Anadolu 9. İcra Müdürlüğü'ne ‘alacaklı’ olarak başvuran Lerzan Mutlu'nun avukatı, sanatçı aleyhinde icra takibi başlattı. Avukat, “İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi 3 Nisan 2018 tarihli kararında Lerzan Mutlu'nun avukatlık asgari ücret tarifesi gereğince kabul ve takdir edilen 2 bin 180 liralık vekalet ücretinin sanıktan alınarak katılana verilmesine hükmetmiştir. Karar kesinleşmesine rağmen bugüne kadar hükmedilen ücret ödenmediğinden Bülent Ersoy aleyhine yasal takip başlatılmıştır” dedi. İcra Müdürlüğü daha sonra vekalet ücretinin ödenmesi için Bülent Ersoy'a tebligat yaptı. Bülent Ersoy da 2 bin 606 liralık vekalet ücretini icra dairesine ödedi.