Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bülent Ersoy’a tehdit suçundan 900 TL para cezası
Bülent Ersoy’a tehdit suçundan 900 TL para cezası
Lerzan Mutlu’nun, Bülent Ersoy’a kendisini “tehdit ettiği” iddiasıyla açtığı davada karar çıktı. Davada, Ersoy 900 TL adli para cezasına çarptırıldı.
Magazin 3 Nisan 2018 - 12:53

FATMA VURGUN/İSTANBUL

İstanbul 32. Asliye Ceza mahkemesindeki duruşmada Lerzan Mutlu'nun avukatı Hıdır Barbaros, Bülent Ersoy'un olaydan sonra telafi uğraşı olmadığını ve pişmanlık duymadığını iddia etti.

Avukat Barbaros, Ersoy'un yakın zamanda yaptığı basın açıklamasında da Lerzan Mutlu'ya yönelik “Sesimle döver, bilgimle gömerim” diye konuşarak tehditlerini devam ettiğini öne sürdü.

Bülent Ersoy'un avukatı Aydın Kuban da suçun yasal unsurları oluşmadığını beyan ederek, “Davaya konu edilen bütün beyanlar magazinseldir. Bülent Hanım'ın ‘Sesimle döver sözleri alelade bir söylemdir, tehdit değildir” dedi.

Beyanların ardından karar açıklandı. Mahkeme Bülent Ersoy'a 900 Türk Lirası adli para cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

2016 yılının Mayıs ayında hayatını kaybeden Oya Aydoğan’ı hastanede tedavi gördüğü dönemde ziyaret eden Bülent Ersoy, hastane çıkışında şarkıcı Lerzan Mutlu için, “Sen kime sesini yükseltiyorsun. Dua etsin kafam dolu. Adamın canlı yayınını basarım” demişti. Bu açıklamanın ardından Mutlu, Ersoy hakkında suç duyurusunda bulunmuş ve Bülent Ersoy hakkında “tehdit” suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmışktı. .

Son güncelleme: 13:28 - 03.04.2018