Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bülent Ortaçgil referandumla ilgili konuştu
Bülent Ortaçgil referandumla ilgili konuştu
Bülent Ortaçgil, verdiği röportajda konu siyasi gündeme gelince net konuştu. İnsanların anayasaya değil, partiye oy verdiğini ve okuduğunu anlayan bir insanın bu anayasaya ‘evet’ demesinin mümkün olmayacağını, sosyal medyada 3 kişin böyle bir kampanya başlatmasını hazmedemediğini söyledi.
Magazin 5 Şubat 2017 - 11:05

Birgün’e konuşan Ortaçgil, referandumla ilgili olan tartışmaları hayretle izlediğini dile getirerek; “Türkiye'de gerçekten okuduğunu ve yazdığını anlayan insanlar ve neyle karşı karşıya olduğunu bilen insanlar bir anayasaya ‘hayır' diyecek” dedi ve şöyle devam etti:

“Bunun parti seçimiyle bir ilgisi yok. “CHP'lisin ve hayır diyeceksin”, “HDP'lisin yine hayır diyeceksin” gibi şeyler deniliyor. Ama insanlar bu öbek içerisinde olmak istemiyor. Böyle bir şey var mı? Ya evet ya da hayır diyeceğiz. Evet diyen insanlar da öyle. Onlar aslında bir partiye evet diyorlar. Anayasa değişikliğini okuyup da ona göre karar vermiş değiller. Onlar bir partiyi ve o partinin görüşünü onaylıyor. Ama bunun anayasa ile hiçbir ilgisi yok ki. Onaylasın tamam hiçbir şey demiyorum. AKP'li olan bir sürü insan var ve bu onların hakkı. Biz onunla uğraşmıyoruz. Hükümet seçmiyoruz. Bu tartışmanın ‘Erdoğancılar' ve ‘Erdoğan'ın karşısında durancılar' haline gelmesi abuk. Hiç bu kadar seviyesiz bir tartışma hayatımda görmedim ben.”

NET KONUŞTU!

Oyunuzu açıklayacak mısınız sorusuna ise Ortaçgil’in tepkisi sert oldu:

“Niye açıklayayım canım? Ne vereceğim belli. Sosyal medyada üç tane geri zekâlı tarafından böyle bir şey başlatılmasından haz etmiyorum. Bunlarla aynı geri zekâlı düşemem. Bu genel seçim değil ki, ben AKP'liyim ya da MHP'liyim denilsin. Bana öyle geliyor ki, okuduğunu anlayan bir insanın ‘evet' demesi mümkün değil.

Son güncelleme: 11:06 - 05.02.2017