‘Bunu da atlatacağım’

Sağlık açısından zor günler geçiren, deyim yerindeyese başına gelmedik kalmayan Zerrin Özer şimdi de vertigodan mustarip. Önceki gün konserinde vertigo olduğunu doğrulayan Özer, "Bunu da atlataacğım" diyerek hastalıkla mücadeleye koyulduğunu söyledi

‘Bunu da atlatacağım’

Usta şarkıcı Zerrin Özer önceki akşam Başakşehir’de bulunan bir AVM’de sahne aldı. Üç kez bel fıtığı ameliyatı geçiren, tekerlekli sandalye kullanan ve bu süreçte elini kıran Zerrin Özer, üç yıllık zor sürecin ardından ilk kez sevenlerinin karşısına geçti. Konser öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özer, vertigo hastası olduğu yönündeki haberler hakkında “Evet, yaklaşık dört aydır tedavi görüyorum. Mide bulantısı ve baş dönmeleri yüzünden zor anlar yaşıyorum. Ama bunu da atlatacağım” dedi.

emr_0448

“ONUN KALEMİNE AŞIĞIM”

Gecenin büyük sürprizi ise Yıldız Tilbe oldu. Zerrin Özer'i yalnız bırakmayan Tilbe, konserin sonunda sahneye çıkarak dans etti. Yıldız Tilbe'den övgü dolu sözlerle bahseden Özer, “Biricik dostum” diye seslendiği Tilbe'nin kalemine ve sanatına âşık olduğunu belirtti. Konser alanını dolduran hayranlarının tezahüratları karşısında gece boyunca duygu dolu anlar yaşayan Özer önümüzdeki günlerde Ankara, İzmir, Bursa ve Samsun’da konserler verecek.

emr_0445

VERTİGO NEDİR?

Vertigo aslında kendi başına bir hastalık olarak görülmez. İç kulak ve sinir sisteminde meydana gelen diğer hastalıkların belirtisi olarak ortaya çıkmaktadır. Vertigo yine de kendi başına bir sorun olarak algılanabilmekte ve geniş anlamda vertigo hastalığı olarak adlandırılmaktadır. Bu rahatsızlığa neden olabilecek olan, vertigo nedenleri arasında sayılabilecek hastalıklar ve diğer durumlar, işitme ve balans (denge) organı olan kulağın denge kısmı ile ilgili tüm hastalıkları ve yakınmaları kapsar. Bu hastalıkların kısaltılmış bir listesi şöyledir:

Benign Pozisyonal vertigo: iç kulak kristalleriyle ilgilidir
Vestibuler nörit: Denge sinirinin virüs hastalığı
Labirentit: iç kulağın virüs veya bakteri ile hastalığı
Meniere hastalığı
Serebro Vaskular olay: beyin kanaması
Perilenfatik Fistul: iç kulaktan orta kulağa sıvı sızması
Superior kanal dehisensi: yüksek sesin, öksürüğün hapşurmanın vertigo oluşturması
Migren
Angziete
Çeşitli ilaçların yan etkileri.(streptomisin, gentamisin, kemoterapi için kullanılan ilaçlar gibi)
Alkol kullanımı: Alkol iç kulak sıvılarına karışarak denge sisteminin o çok duyarlı çalışma sistemini değiştirerek etkide bulunur.
Akustik tumor: çoğunlukla denge sinirinde çıkan bu tümör yavaş gelişir.

Loading...