Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Burak Akkul: Şaşırmıyoruz, sonuçları endişeyle bekliyoruz
Burak Akkul: Şaşırmıyoruz, sonuçları endişeyle bekliyoruz
Corona virüsüne yakalanan ve 21 gün entübe uyutularak tedavi gören gazeteci ve program yapımcısı Burak Akkul, virüsü yenmeyi başarmış ve geçtiğimiz hafta taburcu edilmişti. Akkul, sosyal medya paylaşımıyla normalleşme sürecine dair endişelerini belirtti.
Magazin 6 Mayıs 2020 - 13:55

Çok Gezenti adlı programı üzerinden dünyanın pek çok yerini gezen Burak Akkul, corona virüsüne yakalanmış ve verdiği mücadele ile milyonların takip ettiği bir isim haline gelmişti. Kısa bir süre önce sonuçlanan tedavisi sonrasında taburcu edilen Akkul, sosyal medya hesabından ardı ardına açıklanan normalleşme süreciyle ilgili bir paylaşım yaptı.

Dünya çapında corona virüsünün tedavisi üzerine net bir ilaç ve aşı bulunmamış olsa da karantina tedbirlerinin yumuşatılmaya başladığı görülüyor. Türkiye’de de içinde bulunduğumuz ayla birlikte gündelik hayata dönüş yönünde adımlar atılırken Burak Akkul’dan çarpıcı bir paylaşım geldi.

Yüzbinlerce can alan bu salgının tedavisi bulunmadan böylesi adımlar atılmasını doğru bulmayan Akkul, alınan kararların temelinde ekonomik etkenler yattığını söyledi ve şunu paylaştı:

“Dünya daha fazla dayanamıyor, sağlık yerine ekonomiyi seçiyor… Şaşırmıyoruz. Sonuçları endişeyle bekliyoruz”

Son güncelleme: 14:00 - 06.05.2020