Burak Altay takipçilerini maziye götürdü

İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçısı Burak Altay, şu sıralar 'Siyah İnci' isimli dizide yer alıyor. Burak Altay, sosyal medya hesabından 2003 senesine ait bir fotoğraf paylaşarak takipçilerini geçmişe götürdü.

Burak Altay takipçilerini maziye götürdü

Birçok dizi ve filmde rol olan 37 yaşındaki oyuncu Burak Altay, şu sıralar ‘Siyah İnci‘ isimli dizide ‘Ahmet‘ karakterine can veriyor. Burak Altay, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla, 2003 senesinde rol aldığı ‘Kampüsistan’ isimli bir diziden kesit paylaştı. Altay’ın bu paylaşımı “Yıllar ne kadar çabuk geçiyor” dedirtti.
burakaltay

BURAK ALTAY KİMDİR?

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu oyuncu Burak Altay 1980 yılında Rize'de dünyaya gelmiştir.

2002 senesinde Devlet Tiyatrosu sınavlarını kazanmış ve Erzurum Devlet Tiyatrosu'nda görev almış aktif olarak ise İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda birçok oyunda performans sergilemiştir.

Bugüne kadar Balayka, Hayat Bağları, Babam ve Biz, Asmalı Konak, Havada Bulut, Kampüsistan, Okul, Yolculuk, Şöhret, Barda, Acemi Müezzin, Aşağı Yukarı Yemişlililer, Limon Ağacı, Sırat, Türkan, Benim Hala Umudum Var, Çekmeceler, Dünyanın En Güzel Kokusu ve Siyah İnci  isimli sinema ve dizilerde rol almıştır. Burak Altay aslen Şebinkarahisarlıdır.