Burak Özçivit, hayvanlar için çağrıda bulundu: “Eziyete hep birlikte ‘Dur’ demeliyiz

Hayvanlara yönelik bitmek bilmeyen istismar ve şiddete ünlü oyuncu Burak Özçivit de isyan etti. Sözcü.com.tr'ye konuşan Özçivit, ""Ülkemizde hayvana yönelik şiddetin her geçen gün arttığını kalplerimizi kanatan derin bir üzüntüyle izliyoruz. Masum hayvanlar acımasızca katlediliyor, eziyet görüyor ve istismar ediliyor. Her şeyden önce hayvanların can taşıdığını, duyguları ve en az bizim kadar yaşam hakları olduğunu insanoğlu artık idrak etmeli" dedi.

Burak Özçivit, hayvanlar için çağrıda bulundu: “Eziyete hep birlikte ‘Dur’ demeliyiz

Hayvanlara yönelik bitmek bilmeyen, aksine artan şiddet ve istismar, “Artık yeter!” dedirtti. STK'lar, ünlüler, siyasiler hayvanlarla ilgili yasanın değişmesi için elini taşın altına koydu. Toplum, hayvanları istismar eden, öldüren, şiddete maruz bırakanların caydırıcı bir şekilde cezalandırılmasını istiyor.

İşte bu doğrultuda www.sozcu.com.tr de hayvanlara yönelik şiddetin sona erdirilmesi ve “Şiddete dur” diye haykıranların sesini gürleştirmek için harekete geçti.

Bilindiği üzere hayvanlara yönelik şiddetin ortadan kaldırılması ve suçluların para cezası yerine hapis cezası alması için hayvanseverlerin çabası bıkmadan usanmadan sürüyor. Ancak şu ana kadar başarılı bir

Hayvanlara yönelik bitmeyen şiddet isyan ettirdi! Artık yeter İlginizi Çekebilir Hayvanlara yönelik bitmeyen şiddet isyan ettirdi! Artık yeter

BURAK ÖZÇİVİT: “CANA KAST ETMENİN BEDELİ BU OLMAMALI”

Ünlüler dünyasının sevilen isimleri de bu çabaya destek oluyor ve farkındalığı artırmak istiyor.  Bu isimlerden biri de yakışıklı oyuncu Burak Özçivit. Instagram’da en fazla takipçiye sahip Türk isim olan (10 milyon 400 bin) sanatçı, Sözcü’nün “Hayvanlara yönelik şiddetin ortadan kaldırılması ve suçluların ceza kanunu kapsamında yargılanması için sizce neler yapmalıyız?” sorusuna cevap verdi.

Yakışıklı oyuncu şöyle konuştu: “Ülkemizde hayvana yönelik şiddetin her geçen gün arttığını kalplerimizi kanatan derin bir üzüntüyle izliyoruz. Masum hayvanlar acımasızca katlediliyor, eziyet görüyor ve istismar ediliyor. Her şeyden önce hayvanların can taşıdığını, duyguları ve en az bizim kadar yaşam hakları olduğunu insanoğlu artık idrak etmeli. Hayvanları eşya gibi değerlendirmekten vazgeçmeliyiz. Onlara acımasız şekilde eziyet edenler, istismarda bulunanlar ve katledenler adli para cezasıyla cezalandırılıyor. Oysa bir cana kast etmenin, bir yaşamı sonlandırmanın cezası bu olmamalıdır.
Ve tabii biz sanatçılar, gazeteciler, sivil toplum kuruluşları, siyasiler, anneler, babalar, öğretmenler bu konuda farkındalık yaratmak için elimizden geleni yapmalıyız.  Hayvanlara karşı işlenen suçlara hep birlikte ‘Dur’ demeliyiz.”

Tanem Sivar ve eşi Edhem Dirvana, hayvanlar için devlete çağrı İlginizi Çekebilir Tanem Sivar ve eşi Edhem Dirvana, hayvanlar için devlete çağrı Hayvanları Koruma Günü'nde katliam İlginizi Çekebilir Hayvanları Koruma Günü'nde katliam AVM'deki hayvan sergisine protesto İlginizi Çekebilir AVM'deki hayvan sergisine protesto Eyüp Sultan'da hayvanseverler sokağa döküldü: Başkan istifa! İlginizi Çekebilir Eyüp Sultan'da hayvanseverler sokağa döküldü: Başkan istifa!