Sözcü Plus Giriş

Çağan Atakan Arslan kimdir? Avatar Atakan kimdir?

Survivor 2016 final bu akşam TV8 ekranlarında yayınlanıyor. Survior 2016'da yapılacak eleme sonrası ya Serkay ya da Çağan Atakan Arslan bu sezonun şampiyonu olacak. Peki, Çağan Atakan Arslan kimdir?

Güncellenme: 20:18, 30/06/2016
Çağan Atakan Arslan kimdir? Avatar Atakan kimdir?

Çağan Atakan Arslan Survivor’da 4.5 ayı geride bıraktı. Başarıları ve azmiyle Survivor 2016 sezonuna damga vuran Avatar Atakan bu gece Survivor şampiyonu olmak için Serkay ile mücadele verecek. Peki, Çağan Atakan Arslan kimdir?

ÇAĞAN ATAKAN ARSLAN KİMDİR?

27 Ağustos 1989 yılında Sivas’ta dünyaya gelen Avatar lakaplı Çağan Atakan Arslan, spor hayatına basketbol ile başladı. 16 yaşında vücut geliştirmeye başlayan Atakan Arslan, 17 yaşında dövüş sporları ile tanıştı ve o günden bu yana bir çok başarıya imza attı. Atakan Arslan, 2008 yılından itibaren kick boks ve Muay Thai Milli Takımlarında ülkesini uluslararası arenada temsil ediyor, aynı zamanda da profesyonel müsabakalara çıkıyor.

Atakan, 2011 yılında Özbekistan’da 5.000 rakip taraftarın önünde Özbek rakibini finalde nakavt ederek IFMA Muay Thai Dünya Şampiyonu unvanını kazandı ve bu alanda ülkesine büyük erkeklerdeki ilk altın madalyayı getirdi. TPW adı altında profesyonel güreşte de performanslar sergileyen Atakan Arslan, adından Solider olarak söz ettirdi.

Kickboks kariyerinin önemli olaylarından biride, dünyanın kickboks organizasyonlarından biri olan Glory World Series ile yaptığı anlaşmadır. 2014 yılında Deput yapan Atakan Arslan, ilk maçını Glory 15 İstanbul’da Brezilyalı rakibi Jonatan Olveira yaptı.

Profesyonel sporun dışında çeşitli sinema ve dizi filmlerinde de oynayan Atakan Arslan modellik yapmaktadır.