Sözcü Plus Giriş

Çağla’nın duası kabul oldu

11. İstanbul Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması önceki akşam Four Seasons Hotel’de yapıldı.

Emre ÇEVİK
Güncellenme: 23:25, 02/11/2016
Çağla’nın duası kabul oldu

11. İstanbul Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması önceki akşam Four Seasons Hotel'de yapıldı. Gecede podyuma çıkan Çağla Şıkel'in sunduğu tasarım birinci oldu. Şıkel ödül töreni sonrasında, “Buraya gelirken inşallah giydiğim tasarım birinci olur diye dua ettim. Çünkü bugüne kadar benim giydiğim tasarım hiç birinci olmamıştı” dedi.

4

Profesyoneller yarıştı

İstanbul'da düzenlenen Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması'nda podyuma çıkan ünlü mankenler Çağla Şıkel, Ebru Şallı ve Özge Ulusoy, taşıdıkları tasarımların birinci olması için birbirleriyle yarıştı.

55 mankenin sunduğu defilede 10 finalist tarafından üretilen kumaşlar modacı Hakan Akkaya'nın hazırladığı kostümlerle sunuldu. Mankenler taşıdıkları tasarımların birinci olması için podyumda yarıştı. İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Güllü ev sahipliğinde İstanbul Four Seasons Hotel'de düzenlenen Kumaş Tasarım Yarışması, defile sonrası Hande Yener konseriyle devam etti.

İTHİB 11. İstanbul Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması'nda birinciliği Peri Alagöz aldı. Alagöz, ödül olarak 10 bin Euro kazandı.

2

Çağla Şıkel'in annesi Asuman Şıkel defile sonrası kızını ve diğer manken arkadaşlarını öperek tebrik etti.

1

ÇiÇEK GiBi ELBiSE

Yarışmada podyuma çıkan Çağla Şıkel, taşıdığı tasarım birinci olunca çok sevindi. Şıkel, giydiği kıyafetlerle gecenin yıldızı oldu.

9

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) tarafından düzenlenen defilede podyuma çıkan Özge Ulusoy, Hakan Akkaya'nın tasarımı olan kıyafetle büyük alkış aldı.

8

ÇOK YORULDU

Defilenin çarpıcı isimlerinden 39 yaşındaki Ebru Şallı 110 tasarımın sergilendiği şovda en çok kıyafet taşıyan isimlerden biriydi. Şallı gösteri sonrası, “Ayaklarım çok ağrıdı” diye
konuştu.

7

Ayakları şişti

Ebru Şallı defile sonrası ayaklarını ovalayarak, “Off, ayaklarım çok ağrıdı” diye sitem etti. Özge Ulusoy da botlarını giyerken zorlandı.

Yayınlanma Tarihi:23:24,