Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çağlar Çorumlu kimdir? Dikkat çeken oyuncu Çağlar Çorumlu kaç yaşında ve nereli?
Çağlar Çorumlu kimdir? Dikkat çeken oyuncu Çağlar Çorumlu kaç yaşında ve nereli?
Yer aldığı komedi projeleriyle dikkat çeken ve oyunculuğuyla beğeni toplayan Çağlar Çorumlu kimdir? Çağlar Çorumlu'nun hayatına dair ayrıntılar merak edilenler arasında. Jet Sosyete dizisinin kadrosunda da önemli bir rolde yer alan Çağlar Çorumlu'nun hayat hikayesi hakkında detaylar...
Magazin 18 Şubat 2018 - 11:19

Çağlar Çorumlu’nun kişisel bilgileri vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Jet Sosyete dizisinde Yaşar Yüksel karakterini canlandıracak olan sevilen oyuncu Çağlar Çorumlu kimdir? Sinema ve tiyatro oyuncusu Çağlar Çorumlu’nun hayatı…

JET SOSYETE’NİN YAŞAR YÜKSEL’İ

Özpamuk Tekstil'in getir-götür sorumlusu olan Yaşar Usta karısı Safiye, kızı Yıldız, baldızı Melike ve kayınbiraderi Gündüz ile İstanbul'da bir gecekondu semtinde yaşayan bir aile babasıdır. Yaşar Yüksel’in rutin ve sıkıcı hayatı, çalıştığı şirkete beklenmedik şekilde genel müdür olarak atanmasıyla tamamen değişecektir.

ÇAĞLAR ÇORUMLU KİMDİR?

Çağlar Çorumlu, 4 Aralık 1977'de Merzifon'da doğmuştur. Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusudur. Eğitimci bir aileden gelen Çağlar Çorumlu'nun annesi ve babası öğretmendir. 1994 yılında, Merzifon Lisesi'nden mezun oldu. Daha sonra, Eskişehir'e yerleşti. 2000 yılında Anadolu Üniversitesi ‘Turizm ve Otel İşletmeciliği' bölümünden mezun oldu. Eskişehir'de yaşadığı yıllarda, okuduğu üniversitenin ‘tiyatro kulübü'ne katıldı. Kendisindeki oyunculuk yeteneğini ilk olarak, bu tiyatro kulübünün yönetmeni olan Tolga Evren'in desteği ile fark etti. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra, tiyatro eğitimi almak ve tiyatro hayatına profesyonel olarak devam etmek için 2000 yılında İstanbul'a yerleşti. Bir yıl MSM ACTOR STUDIO‘da tiyatro eğitimi aldı ve 2001 yılında mezun oldu.

Mezun olduktan sonra, hemen televizyon ve tiyatro sektöründe kendine yer buldu. Profesyonel olarak çalıştığı ilk tiyatro olan Kabare Taksim'e katıldı. Ardından, Kabare Taksim ekibinin yaptığı bir dizi olan 7 Numara dizisinde ‘Yusuf Güdük' karakterini canlandırdı. Kabare Taksim'den sonra ‘Komedi Kılçık' adlı grupta kabare oyunculuğu yapmaya devam etti. Daha sonra, 2007 yılında İstanbul Efendisi adlı oyun ile İstanbul Şehir Tiyatroları'na katıldı. 2013 yılında, altı yıl oyuncu olarak çalıştığı bu kurumdan istifa etti. Yine 2013 yılında kendi tiyatrosu TiyatrOPS'u kurdu. Yazar Koffi Kwahulé'nin ‘Big Shoot' adlı oyunu TiyatrOPS tarafından 18 Ocak 2014 tarihinde sahneye konmuştur.

caglarcorumlu1

Çağlar Çorumlu, tiyatro oyunculuğunun yanı sıra, 2001 yılından bu yana pek çok dizide ve sinema filminde rol aldı. Ayrıca, animasyon ve reklam dublaj çalışması da yapmaktadır. Çağan Irmak'ın 2010 yılı yapımı ‘Prensesin Uykusu' adlı filmindeki ‘Aziz' karakteri ile dikkatleri üzerine çekmiş ve övgüye layık görülmüştür. Ayrıca 2012 yılında 16. Yapı Kredi Afife Jale Tiyatro Ödülleri'nde, ‘Şark Dişçisi' adlı oyunda Taparnigos rolü ile ‘Yılın En Başarılı Müzikal Komedi Erkek Oyuncusu' ödülüne layık görüldü. Çağlar Çorumlu, 2012 yılında Gaye Çorumlu ile evlenmiştir.