Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çağlar Ertuğrul kimdir? Dağ filmi ile tanınan yakışıklı oyuncu kaç yaşında ve nereli?
Çağlar Ertuğrul kimdir? Dağ filmi ile tanınan yakışıklı oyuncu kaç yaşında ve nereli?
Çağlar Ertuğrul kimdir? kaç yaşında ve nereli? Özellikle Dağ filmi ile tanınan genç oyuncu hakkında aramalar yapılıyor. Pek çok dizide rol alan yakışıklı oyuncu son olarak 'Ailecek Şaşkınız ' ile beyaz perdedeydi. Çağlar Ertuğrul ile ilgili merak ettikleriniz haberimizde...
Magazin 20 Nisan 2018 - 15:06

Başta hayranları olmak üzere pek çok kişi Çağlar Ertuğrul’un yaşını, kariyerini ve özel yaşantısını merak edenler oyuncunun kariyerini internette araştırıyor. Peki, Çağlar Ertuğrul kimdir? Çağlar Ertuğrul kaç yaşında ve nereli? İşte yakışıklı oyuncuya dair merak edilenler ve daha fazlası…

ÇAĞLAR ERTUĞRUL KİMDİR?

5 Kasım 1987 tarihinde İzmir’in Karşıyaka ilçesinde dünyaya gelen Çağlar Ertuğrul, ilkokul ve lise eğitimini memleketi İzmir’de tamamladı. 2005 yılında Bornova Lisesi’nden mezun olan oyuncu, 2011 yılında Koç Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümü’nü başarıyla bitirdi. Tiyatroyla ilk kez üniversite yıllarında tanışan Çağlar Ertuğrul, Koç Üniversitesi’nde “Romeolar ve Julietler” adlı bir oyunda oynayarak sahnelere adım atmış oldu.

caglar-ertugrul-instagram-1

2012 yılında yönetmenliğini Alper Çağlar’ın yaptığı “Dağ” adlı askeri filmde canlandırdığı karakterle geniş kitleler tarafından tanınan Çağlar Ertuğrul, bu projenin ardından çok sayıda film ve dizi de yer almıştır. Burak Aksak’ın yazıp yönettiği, başrollerinde Fatih Artman, Hande Doğandemir, Cengiz Bozkurt, Sadi Celil Cengiz’in yer aldığı “Bana Masal Anlatma” filminde de oynayan genç oyuncu, bir yandan da tiyatro kariyerine devam etmiştir. İlk oynadığı oyun olan Romeolar ve Julietler’den sonra Kaos Teorileri, Leş ve Yobaz adlı tiyatro oyunlarında da sahneye çıkmıştır.

Film projeleri ve tiyatro oyunlarının yanı sıra dizilerde de boy gösteren Çağlar Ertuğrul Benim İçin Üzülme, Medcezir, Kurt Seyit, Boynu Bükükler ve Beyaz Karanfil adlı dizilerde yer almıştır. 2016 yılında, tanınmasına vesile olan Dağ filminin devamı olan, Dağ II filminde “Oğuz Çağlar” rolünde tekrar karşımıza çıkan Çağlar Ertuğrul, son olarak 2017 yılında yayınlanmaya başlayan Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde “Yağız Egemen” rolünde oynamaktadır. Genç oyuncunun son yer aldığı film projesi ise 2018 yılında vizyona giren “Ailecek Şaşkınız” filmi olmuştur.

Rol aldığı tiyatro oyunları

Romeo ve Juliet
Yobaz
Kaos Teorileri
Leş

Rol aldığı diziler

2012 – Benim İçin Üzülme
2014 – Beyaz Karanfil
2014 – Kurt Seyit ve Şura
2014 – Boynu Bükükler
2015 – Medcezir
2017 – Fazilet Hanım ve Kızları

Rol aldığı filmler

2012 – Dağ
2015 – Bana Masal Anlatma
2016 – Dağ II
2017 – Biz size döneriz

Son güncelleme: 15:08 - 20.04.2018