Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çarpışma dizisi 8. bölümde şok sansür! Cem Karaca’nın şarkısı sansürlendi…
Çarpışma dizisi 8. bölümde şok sansür! Cem Karaca’nın şarkısı sansürlendi…
Çarpışma dizisinin 8. bölümünde bir kavga sahnesinde çalan şarkının sansürlenmesi sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. 'Çarpışma' dizisinde Cem Karaca'nın 'Namus Belası' şarkısına sansür uygulandı.
Magazin 2 Şubat 2019 - 10:53

‘Çarpışma’ dizisinde Türk rock müziğinin usta yorumcularından Cem Karaca’nın ‘Namus Belası’ şarkısına sansür uygulandı. Karacanın oğlu söz konusu sansüre, “Sizler harbiden gerizekalısınız. Yıllarca sansürle mücadele ettik demek hala mücadeleye devam” ifadeleriyle tepki gösterdi. Çarpışma dizisinin geçen hafta yayınlanan bölümündeki bir sahnede Türk müziğinin usta sanatçılarından merhum Cem Karaca’nın ‘Namus Belası’ şarkısına yer verildi. Ancak şarkıdaki “Yüz bin kere tövbe eder yine şarap içeriz” kısmı sansürlendi.

EMRAH KARACA’DAN TEPKİ GELDİ

Şarkının sansürlenmesine tepki gösteren Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca, Twitter’dan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

emrah-karaca-ic
“Twitterdan öğrendiğim kadarı ile Cem Karaca Namus Belası kullanılan bir dizide şarkının sözlerine sansür uygulanmış! Sizler harbiden gerizekalısınız! Yıllarca sansürle mücadele ettik demek hala mücadeleye devam! Bunun hesabını sormak şart oldu… Hadi bakalım çarpışmaaa.”

 

Son güncelleme: 12:44 - 02.02.2019