Cemaati anlatan bir film yaptım diye linç edildim

FETÖ’ye ilk meydan okuyan yönetmen Karamahmutoğlu, 8 yıl sonra konuştu:

Cemaati anlatan bir film yaptım diye linç edildim

Talip Karamahmutoğlu, 2008'de yönettiği Girdap adlı filmde, FETÖ'cülerin içyüzünü gözler önüne serdi. Başına gelmeyen kalmadı Usta yönetmen, “Bizi ihanetle suçlamışlardı ama gerçekler yıllar sonra ortaya çıktı” dedi…

Yönetmen Talip Karamahmutoğlu, 2008'de “Girdap” adlı bir film çekti. Karamahmutoğlu'nın senaryosunu Onur Aydın ile yazdığı filmin konusu ise FETÖ idi… Usta yönetmen, filmi için “Bu filmde cemaatin yapılanmalarını, militan devşirme sistemini, gençlerin beynini nasıl yıkayarak birer teröriste dönüştürdüğünü, yabancı istihbarat servislerinin güdümünde hareket edip ülkemizde yıkıcı planları olduğunu anlatmaya çalıştım” dedi.

YENİ FİLM GELİYOR: GİRDAP DARBE Talip Karamahmutoğlu, senaryosunu Onur Aydın ile birlikte yazdığı Girdap filminin devamını çekmeyi düşündüğünü söyledi. Filmin adını ise “Girdap Darbe” olarak açıkladı.

YENİ FİLM GELİYOR: GİRDAP DARBE
Talip Karamahmutoğlu, senaryosunu Onur Aydın ile birlikte yazdığı Girdap filminin devamını çekmeyi düşündüğünü söyledi. Filmin adını ise “Girdap Darbe” olarak açıkladı.

TOPYEKUN SALDIRI

Filme ve yönetmenine karşı linç kampanyası ise daha film vizyona girmeden başladı. Talip Karamahmutoğlu, basın gösteriminin hemen ardından yaşadıklarını şöyle anlattı: “İnanılmaz saldırılarla karşı karşıya kaldık. Cemaat basını başta olmak üzere, dönem koşullarında cemaate yaranma çabasında olan basın organları ve yazarlar da dahil topyekun bir linç girişimi başlatıldı.”

ERGENEKON İFTİRASI

Filmin vizyona girişi ile saldırıların arttığını söyleyen Karamahmutoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Önce filmle ilgili karalama kampanyaları başladı, gazete manşetlerine taşındık. Ergenekon adı verilen yapılanmanın, terör faaliyetlerini güçlendirmek maksadıyla bizlere büyük paralar aktardığı, bu senaryoyu yazmamız konusunda telkinleri olduğu, filmimizin bu şer odaklarına hizmet etmek maksatlı yapıldığı yazıldı.” Usta yönetmen, bu haberler için “Bu hem bana hem eserime ve hem de Türk Silahlı Kuvvetleri'ne atılmış bir iftiradır” açıklaması yaptı. Ancak bu sözler kamuoyuna ulaşamadı…

‘SABIRLA BEKLEDİM'

Bugüne kadar sustuğunu söyleyen Karamahmutoğlu, “Filmin vizyon sürecinde uğradığımız maddi kayıplar bir yana, itibarımız ve onurumuz da yara aldı. Allah'a ve tarihe havale ettiğimiz bu davada, yıllar sonra gerçeklerin ortaya çıkması ve haklılığımızın ispatlanmasının haklı gururu ve onurunu yaşıyoruz” diye konuştu.

1

‘KİMSEDEN KORKMADIK'

Karamahmutoğlu, “Vatanını milletini seven sanatçılar olarak, herkesin sustuğu ve korktuğu bir dönemde, FETÖ'ya ilk meydan okuyan biz olduk. Bizi ihanetle suçlayanlara sesleniyorum: Allah ve tarih huzurunda, iade-i itibarımıza şahitlik ediyor musunuz?” çağrısında da bulundu. Karamahmutoğlu, “O filmin sağlıklı şekilde seyirciyle buluşması mümkün değildi. Şimdi Girdap Darbe adıyla devam filmini çekeceğim. Yakında çalışmalarım başlayacak” dedi.

Loading...