Cemil İpekçi lise yıllarına döndü

Modacı Cemil İpekçi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla takipçilerini okul yıllarına götürdü.

Cemil İpekçi lise yıllarına döndü

Türkiye’de moda sektörüne yön veren isimlerden olan Cemil İpekçi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla dikkatleri üzerine çekiyor. Zaman zaman paylaştığı karelerle takipçilerini yıllar öncesine götüren İpekçi, bu defa lise 1 yıllarına gitti. Okul döneminde çekilmiş fotoğraflarını paylaşan İpekçi şunları yazdı:

“Şişli koleji lise 1… Yanımdaki o zamanki en samimi arkadaşım Yavuz. Önümüzde oturan küçük hanımlar da okulun güzelleri. Onların isimlerini unuttum. Kimbilir bu resimdeki herkes nerelerde. Çoğunun torunu bile vardır. O günleri hala unutamıyorum. Hele 2 kızkardeş hocamız vardı biri tarih diğeri coğrafya hocası güzellikleri hala gözümün önünden gitmez. Deliydik ama ne kadar saf deliymişiz meğer. Resimi görüp hatırlayanlar olur da yazarsa çok sevinirim. Güzel geçmiş günlere selam olsun.”

DÜĞÜNDE ÇEKİLMİŞ FOTOĞRAF

Cemil İpekçi sadece okul yıllarına dönmekle kalmayıp daha da eskilere gitti ve bir düğünde çekilmiş fotoğrafı son derece duygusal satırlarla paylaştı. İşte İpekçi’nin duygu dolu o satırları…

cemil-ipekci-ic-2

“Eminim aramızda İstanbul’da Elmadağ’daki meşhur düğünlerin yapıldığı Kervansaray’ı hatırlayan vardır. Nice aile düğünlerimiz orada olmuştu. Üzerimde bir zamanlar Beyoğlu’nun en şık ve 4 katlı mağzası Mayer’den bir takım ve her nedense boyundan lastikli ve üzerinde elle boyanmış desenli kravatım. Sanki büyüdükçe gelecek zor günleri o zamandan bilen yana eğik başım ve annemle babamın ayrıldığı ilk yıl. Rahmetli halamın oğlu Korhan ağbim ve dünyaya eşi gelmeyecek bir yenge olan Semra yengemin Kervansaray’daki düğününde güzeller güzeli kuzinim Sevgi ve kız kardeşi benim o zamanki dans partnerim kuzinim Işıl’la geçmişten bir anı. Ne kadar özledim hem o günleri hem halalarımı, Dayılarımı, eniştelerimi, yengelerim, kuzenlerimi, kuzinlerimi, yeğenlerimi ve en önemlisi o zamanki İstanbul’u…Vakit çok çabuk geçiyor. Daha dün kısa pantolonlu, devamlı hayeller kuran çocuktum ve o anlar hiç bitmeyecek sanıyordum ama…”