Cemil İpekçi ‘Maço’suna kavuştu

Cemil İpekçi 5 ay önce Bodrum’da kaybolan ‘Maço’ isimli kedisine kavuştu. Hayvan hırsızları tarafından internet üzerinden bin 300 TL’ye satışa çıkarılan kedi bir hayvansever tarafından satın alınıp İpekçi’ye teslim edildi.

Cemil İpekçi ‘Maço’suna kavuştu

Cemil İpekçi'nin evladı gibi sevdiği ‘Maço’ isimli kedisi 5 ay önce Bodrum'un Kumbahçe Mahallesi'nde kaybolmuştu. Kedisinin çalınmış olabileceğini düşünen İpekçi Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak şikâyet de bulunmuştu. Büyük üzüntü yaşayan ünlü modacı sosyal medya hesaplarından kedisinin kaybolduğunu veya çalındığını söyleyerek kediyi bulanların kendisine ulaştırmasını istemişti.
MENAJERİ FARK ETTİ
Bir hayvansever tarafından internet üzerinden satın alınan kedi, İpekçi'nin menajerinin dikkati sayesinde bulundu. Maço'nun fotoğraflarını internette gören İpekçi'nin menajeri fotoğrafları paylaşan Murat Tevetoğlu isimli hayvanseverle irtibata geçti. Tevetoğlu'nun kediyi ilanda görüp beğendiği ve satın aldığı ortaya çıktı. Kedinin çalındığını ve Cemil İpekçi’ye ait olduğunu öğrenen Tevetoğlu 5 aydır kayıp olan Maço'yu İpekçi'ye teslim etti.

cemil-ipekci-ic

HAYVANSEVERLERİ UYARDI

Kedisine kavuşan ünlü modacı, “Dünyada şükürler olsun insan gibi insanlar daha varmış. 5 ay evvel Bodrum’da çalınan kedime nihayet Murat Tevetoğlu Bey sayesindekavuştum. Kediyi çalan kadını savcılığa vermiştik. Kesin olarak çaldığı kayıtlarda mevcut. Evimizin Kedileri firma sahibi Murat Tevetoğlu Bey'den Allah razı olsun. Adam gibi adamlar henüz bitmemiş. Ama bu dava şu anda daha da ispatlı hale geldi. Kedi hırsızı o kadın şimdi otursun düşünsün. Bodrum’da yaşayanlar dikkat edin çünkü bu kadın ve bunun gibiler cins kedileri köpekleri çiftleştirmek için çalıp sonra satıyorlar. Tüm Bodrum’daki hayvanseverlerin dikkatine” dedi.

“KEDİYİ SATILIK İLANINDA GÖRDÜM”

Kediyi farkında olmadan satın alarak İpekçi'ye teslim eden Tevetoğlu ise, “Cemil İpekçi beyefendinin kedisi ‘Maço' bulunmuştur. 5-6 ay önce Cemil Bey'in Bodrum'daki evinden çalınan Maço hayvan hırsızlarının eline geçtikten belli bir süre ilan koyularak satışa çıktı. Biz de ‘Evimizin Kedileri' ailesi olarak habersiz bir şekilde talip olduk. Maço'yu hırsızların elinden bir ücret ödeyerek aldık, sonra erkek kedilerimle anlaşamadığı için sahiplendirmeye karar verip var olan resimleriyle yeni bir ilan paylaştık. Bu durumu fark eden Cemil Bey'in menajeri Pelin Hanım benimle irtibata geçerek yaşanan üzücü olayı tarafımıza anlattı. Biz de gerekli delilleri toplayarak hem savcıya hem avukatımıza başvurduk ve Cemil Bey'in biricik evladı Maço'yu bugün bizzat kendimiz Cemil Bey'e teslim ettik” diye konuştu.